کد خبر: 3977148
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به تشریح برنامه‌های این سازمان در دهه کرامت با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌ بیت(ع)» پرداخت.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف درباره برگزاری ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت اظهار کرد: ویژه‌برنامه‌های جشن‌های مردمی دهه کرامت از ولادت حضرت معصومه(س) تا ولادت امام رضا(ع) یعنی اول تا یازدهم ذی‌القعده مصادف با ۲۲ خردادماه تا اول تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: «تکریم و بزرگداشت امامزادگان واجب‌التعظیم و ارتقای جایگاه آنان»، «تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و جذب حداکثری گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه»، «زمینه‌سازی و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت مردمی در مدیریت، عمران و برنامه‌های بقاع متبرکه»، «ترویج فرهنگ زیارت و پاسخگویی به شبهات مطرح شده پیرامون زیارت بقاع متبرکه در فضای مجازی» و «برگزاری جشن‌های مردمی دهه کرامت با استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه» پنج هدف برگزاری این ویژه‌برنامه‌ها در ایام دهه پر برکت کرامت است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به برگزار نشدن برنامه‌های حضوری دهه کرامت در سال گذشته، گفت: امسال این برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص برگزار می‌شود. همچنین، به‌مناسبت نخستین روز دهه کرامت، مراسم جشن دختران با همکاری اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص برگزار شده است.

حجت‌الاسلام عادل با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی در تعامل با دیگر نهادها و دستگاه‌های فرهنگی، منطبق با عناوین پیشنهادی شورای هماهنگی جشن‌های مردمی دهه کرامت در دستور کار قرار گرفته است، افزود: با توجه به شرایط موجود، راه‌اندازی کاروان شادی با نام (شمیم کرامت) ویژه ایام پر برکت دهه کرامت و به ویژه سالروز ولادت حضرت علی بن‌موسی‌الرضا (ع) را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: با توجه به شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌بیت (ع)» از امامزادگان و بقاع متبرکه خواسته شده است که نسبت به تبلیغات و ترویج برنامه‌های دهه پر برکت کرامت، حول این محور در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی بقاع متبرکه و شبکه استانی و فضاسازی محیطی با استفاده از بنر مناسب در معابر و اطراف بقاع متبرکه و در سطح شهر و روستا، تلاش مضاعف صورت گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه هر روز ساعت هشت صبح و هر شب ساعت هشت شب پخش نماهنگ‌های مرتبط با زیارت، امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) در بقاع متبرکه دارای ظرفیت پخش می‌شود، گفت: در شب ولادت امام رضا(ع) با همکاری بسیج و با رعایت کامل اصول ایمنی، مراسم نورافشانی در امامزادگان دارای ظرفیت را خواهیم داشت. همچنین، تعامل و همکاری لازم با خدام محترم اعزامی از سوی آستان قدس رضوی (کاروان زیر سایه خورشید) و استفاده از ظرفیت آنان در جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر همایش بزرگداشت امامزادگان(ع) در روز ملی امامزادگان و در بقاع شاخص مد نظر قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام عادل با بیان اینکه روز پنجم ذی‌القعده که در تقویم رسمی کشور روز بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه نام‌گذاری شده، فرصت مغتنمی برای اعتلای فرهنگ زیارت و تکریم سلاله پاک رسول خدا(ص) محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: به‌مناسبت روز پنجم ذی‌القعده، همایش بزرگداشت امامزادگان و مراسم تجلیل و تکریم هیئت‌امنا، خدام، خیّرین بقعه‌ساز، واقفان و ائمه جماعت امامزادگان و بقاع متبرکه در ۳۵۰ شهرستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: