کد خبر: 3977298
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
حجت‌الاسلام رستمی:
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه لازمه روی کار آمدن دولتی انقلابی‌ و کارآمد، مشارکت بالا در روز انتخابات است، گفت: به هر میزان که مشارکت افزایش پیدا کند، دولتی که تشکیل می‌شود، مقتدرتر و موثرتر خواهد بود.

به گزارش ایکنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست مجازی ائمه جماعت دانشگاه‌های سراسر کشور با موضوع تبیین رسالت، نقش و جایگاه روحانیت در عرصه انتخابات گفت: دوره قبلی ریاست جمهوری آمریکا دوره‌‌ای با رویکرد فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران بود. کسب نتیجه از این فشار حداکثری یکی از مأموریت‌های مهم آمریکا به حساب می‌آمد زیرا آنها برنامه داشتند با تمرکز بر حوزه امنیتی و اقتصادی ایران کشور را تا مرحله فروپاشی و شکست پیش ببرند.

وی افزود: برنامه‌شان این بود که جمهوری اسلامی به انزوا کشیده شود تا در نتیجه در فضای مدیریت داخلی ناتوان جلوه کند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی تأکید کرد: در این دوره فشار حداکثری، همبستگی بین مردم و رهبری و سرمایه اجتماعی نظام پشتوانه محکمی برای جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید و همان سبب شد که این طرح‌ها به نتیجه نرسد. اشتباه بزرگی هم که آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی انجام داد منجر شد که ورق برگردد و حضور آمریکایی‌ها در منطقه و خاورمیانه با چالش همراه شود. در دوره دولت فعلی آمریکا هم موضوع روسیه و چین، چالش جدی برای آمریکا به حساب می‌آید.

نماینده رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها گفت: در این میان لازمه حرکت رو به جلوی جمهوری اسلامی این است که دولتی سر کار بیاید که به تحول باورمند باشد. اعضای این دولت، جوان، با نشاط، پر تلاش، مؤمن و امیدوار به آینده باشند تا سیاست‌ها را به درستی دنبال کنند و از ظرفیت‌های کشور به نحو احسن استفاده کند.

وی اظهار کرد: لازمه حضور و به روی کار آمدن چنین دولتی مشارکت بالا در روز انتخابات است. آمریکایی‌ها با فشار حداکثری بر روی اقتصاد ایران و ایجاد تحریم‌ها دنبال این هستند که حضور مردم پای صندوق های رای کمرنگ شود اما این مشکل با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای در روز انتخابات حل خواهد داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: اصل در این انتخابات آشتی مردم با صندوق‌های رأی و همراهی مردم با نظام است؛ به هر میزان که مشارکت افزایش پیدا کند، دولت آینده یک دولت مقتدرتر با پشتوانه رای بالا و بسیار موثرتر خواهد بود.

وی افزود: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تمام آحاد مردم و ملت می‌توانند در ترویج و تشویق هموطنان برای مشارکت در انتخابات فعال باشند و لازم است هر فردی خودش را موظف به اثر گذاری در مشارکت بداند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: این صحنه انتخابات که پیش روی ماست، عرصه مجاهدت و تلاش ویژه برای اثر گذاری و دفاع از جمهوری اسلامی است؛ به تعبیر حاج قاسم سلیمانی جمهوری اسلامی حرم است و از آن باید دفاع کرد؛ نقطه کانونی دفاع از حرم به تشخیص سردار دلها همینجاست و ما باید در میدان و عمل به دنبال افزایش مشارکت مردم پای صندوق‌های رای باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: