کد خبر: 3998615
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
حسین خنیفر:
رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: توجه به فرهنگ غنی عاشورایی و اربعینی به عنوان نهضت فرهنگی، ارزشی، دینی و حماسی می‌تواند جامعه عاشق اهل بیت(ع) را در برابر تهاجمات فرهنگی بیمه و نسل آینده را با تربیت معلمان عاشورایی به سوی تربیت فرزندان و نسلی صالح و کمال‌گرا هدایت کند.

به گزارش ایکنا، به نقل از دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر، رئیس ستاد اربعین دانشگاه فرهنگیان، در سخنانی با اشاره به اهمیت پرداختن به برنامه‌های اربعین اظهار کرد: حضور آگاهانه و عاشقانه جامعه بزرگ دانشجو معلمان و کارکنان دانشگاه در دومین پویش سفیران حسینی(ع) در سطح پردیس‌ها و مراکز، نشان از عنایات الهی بر نیات بندگان خالص خود دارد.
 
وی گفت: بر این باورم که توجه به فرهنگ غنی عاشورایی و اربعینی به عنوان نهضت فرهنگی، ارزشی، دینی و حماسی می‌تواند جامعه عاشق اهل بیت‌(ع) را در برابر تهاجمات فرهنگی بیمه و نسل آینده را با تربیت معلمان عاشورایی به سوی تربیت فرزندان و نسلی صالح و کمال گرا هدایت نماید.
 
خنیفر، تأکید کرد: در همه لحظاتی که شما عزیزان به موج خروشان اربعینی‌ها می‌پیوندید، این همه شور و شعور ولایی شما فخرآمیز است.
 
وی با اشاره به اینکه شکل‌گیری و اقدام و فعالیت دبیرخانه پویش سفیران حسینی(ع) دانشگاه فرهنگیان، در راستای تحقق اسناد بالادستی دانشگاه و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، اساسنامه دانشگاه با رویکرد زمینه‌سازی برای تعمیق و نهادینه‌سازی معارف و آموزه‌های اسلامی و همچنین تعالی بخشی مولفه‌های نظام تعلیم و تربیت و توسعه و ارتقای شایستگی‌های اعتقادی، تربیتی، علمی و بصیرت افزایی دانشجویان، استادان و کارکنان است، گفت: این برنامه امسال نیز مطابق با اهداف و رسالت‌های ذاتی دانشگاه فرهنگیان و با‌بهره‌گیری از تجربه موفق سال گذشته و هم‌فکری و مساعدت صاحب نظران و اندیشمندان اسلامی به استقبال اربعین حسینی(ع) می‌رود.
 
رییس ستاد اربعین دانشگاه فرهنگیان، هدف از برگزاری این پویش را تربیت معلم حسینی و عاشورایی و گامی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری برشمرد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر عمق‌بخشی به مفاهیم اربعین حسینی(ع) فرموده‌اند: قضیّه اربعین باید روز به‌ روز عمق بیش‌تری یابد. اصحاب حکمت و علم هم باید با تفکر در این خصوص اقدام و فعالیت کنند.
 
رئیس دانشگاه فرهنگیان، در ادامه خاطرنشان کرد: این دانشگاه با استفاده از تهدید پیش آمده در همه‌گیری ویروس کرونا و تبدیل آن به فرصت در راستای عمق‌بخشی به مفاهیم اربعین حسینی(ع) گام برداشته است.
 
خنیفر از شکل‌گیری پویش سفیران حسینی(ع) از دهه دوم ماه محرم قبل از اربعین حسینی سخن گفت و تصریح کرد: این پویش در 4 محور اصلی برای دومین سال متمادی برنامه‌ریزی و از چندی قبل آغاز شده است.
 
رئیس ستاد اربعین حسینی(ع) دانشگاه فرهنگیان با اشاره به مجازی بودن و حضور خانواده بزرگ دانشگاه فرهنگیان در برنامه‌های اربعین سال جاری، امکان حضور دانشجویان سایر دانشگاه‌های کشور به منظور بهره‌مندی از برنامه‌ها را ویژگی شاخص اربعین 1400 اعلام کرد. 
 
خنیفر در پایان با قدردانی از زحمات فعالان ستاد و صف در راستای برپایی دومین پویش سفیران حسینی(ع) تلاش و کوشش معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، بسیج دانشجویی و همچنین استان های قم، قزوین و اصفهان را ستودنی خواند.
 
یادآور می‌شود، دانشگاه اربعین حسینی(ع) با دوره‌های مجازی معرفتی برای دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه‌ها در 5 سرفصل مواسات و همدلی حسینی، موکب‌ها و برنامه‌های فرهنگی، چهارمین سوگواره اربعین حسینی(ع) و اعزام در صورت برگزاری پیاده‌روی اربعین از جمله محورهای سخنان خنیفر بود.
 
بر اساس اعلام دبیرخانه دائمی اربعین حسینی(ع) در دانشگاه فرهنگیان، کارکنان، دانشجومعلمان، استادان، علاقمندان و دانشجویان سایر دانشگاه‌های کشور می‌توانند با دریافت اطلاعات از سایت https://cfu.ac.ir/arbaeen برای پیوستن به پویش مذکور اقدام کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: