کد خبر: 4005827
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
آیت‌الله اراکی:
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: به آمریکا و اسرائیل جنایتکار هشدار می‌دهیم که صبر مسلمانان منطقه رو به پایان است و اگر دست از این جنایت‌ها برندارند، دست انتقام مردم، آنها را به جزای خود رسانده و پشیمان‌شان می‌کند. 
اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی حربه دشمن است/ صبر مردم منطقه به سر آمده استبه گزارش ایکنا، آیت‌الله محسن اراکی پیش از ظهر امروز، 25 مهر در اجتماع بزرگ حوزه علمیه قم در اعتراض به جنایات تروریستی و کشتار بی رحمانه شیعیان مظلوم افغانستان که در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، بیان کرد: این دو حادثه اخیر در افغانستان، قلب همه مردم با وجدان جهان و امام زمان(عج) را جریحه‌دار کرده است و امروز باید جبهه حسینیان در همه جا مستحکم‌تر شود، این جنایت‌ها نشان می‌دهد که هنوز هم دشمنان با آل علی(ع) در جنگ هستند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: حوزه علمیه قم، اساتید و بزرگان با راهنمایی مراجع بزرگوار تقلید امروز در مدرسه فیضیه جمع شده‌اند تا اعلام کنند، اولا دشمن بداند که با این جنایت‌ها نمی‌تواند راه حسین و آل حسین(ع) را سد کند و این راه همچنان ادامه دارد.
 
آیت‌الله اراکی بیان کرد: این کشتارها ما را از مسیر مقاومت بازنمی‌دارد و همچنان سردار سلیمانی‌ها و ابومهدی المهندس‌ها همچنان در دامنه این امت مشغول مقاومت هستند.
 
وی اضافه کرد: این مقاومت تا پیروزی کامل بر آمریکای جنایتکار و اسرائیل خونخوار ادامه خواهد داشت؛ علما و بزرگان حوزه در این مدرسه فیضیه گردهم آمده‌اند تا اعلام کنند که مردم افغانستان تنها نیستند؛ درد آن‌ها، درد ما و خون آن‌ها خون ماست.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: انشاءالله پیروز این میدان شیعیان و جبهه مقاومت افغانستان خواهد بود و امروز باید همگان دست یاری به سوی افغانستان دراز کنند.
 
آیت‌الله اراکی تاکید کرد: ما از حاکمان افغانستان می‌خواهیم نسبت به مظلومین افغانستان توجهات لازم را داشته باشند؛ ما امروز از کسانی که در این حوادث دچار رنج می‌شوند پشتیبانی می‌کنیم و از مسئولین این کشور می‌‍خواهیم امنیت مردم را تامین کنند.
 
وی یادآور شد: با مشارکت دادن مردم افغانستان در مدیریت و تامین امنیت، این کشور قوی‌تر خواهد شد و بهتر می‌تواند با توطئه‌های دشمنان مقابله کند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه اظهار کرد: در اینجا ما به آمریکا و اسرائیل جنایتکار هشدار می‌دهیم که صبر مسلمانان منطقه رو به پایان است و اگر دست از این جنایت‌ها برندارند، دست انتقام مردم آن‌ها را به جزای خود رسانده و پشیمانشان می‌کند.
 
آیت‌الله اراکی تصریح کرد: امروز وحدت جهان اسلام همچون همیشه یک واجب و فریضه الهی بوده و مردم افغانستان بدانند که دشمن با این گونه تفرقه‌ها قصد آشوب دارد؛ آنچه توطئه دشمن را در منطقه به نتیجه می‌رساند، تفرقه ما است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان اظهار کرد: وظیفه ما سعی در ناامید کردن دشمن در ایجاد تفرقه بین شیعیان و اهل سنت بوده و دشمنان برای این تفرقه، هزینه‌های بسیار بالایی کرده‌اند تا بتوانند سلطه خود را کامل کنند؛ ما هم اعلام می‌کنیم که این توطئه به نتیجه نخواهد رسید.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: