کد خبر: 4006451
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:
حجت‌الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ترسیم آینده بزرگ و تمدن مطلوب گام دوم انقلاب اسلامی را با داشتن مجموعه تعلیم و تربیت بازسازی شده متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب، ضروری دانست.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، صبح امروز 27 مهرماه در آیین استقبال از نو دانشجو معلمان این دانشگاه در محل پردیس نسیبه تهران، خطاب به مدیران، مسؤولان، استادان، کارکنان، نومعلمان و دانشجو معلمان و کلیه یاوران علمی دانشگاه فرهنگیان با بزرگداشت ایام هفته وحدت و تبریک فرخنده میلاد پیامبر اعظم، رسول مهربانی، حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) با اشاره به نقش اثرگذار پیامبر اسلام(ص) در مسیر حرکت بشریت گفت: پیامبر اکرم(ص) خود را معلم می‌خواند.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی، با تاکید بر جایگاه جلسات علمی و آموزشی در دیدگاه پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) در حالی وارد مسجد شد که در آن دو مجلس برقرار بود: در یک مجلس، درس و معارف دینی تعلیم می‌شد، و مجلس دیگر به دعا خواندن و ذکر معنوی می‌گذشت. حضرت فرمود: هر دو مجلس فرجامی نیک دارند، در یکی خدا را می‌خوانند و در دیگری می‌آموزند و مطالب را یاد می‌دهند. مجلس آموزشگران و دین آموزان برترند، چرا که من برای تعلیم فرستاده شده‌ام. قدر رسالت من معلمی است و جایگاه و منزلت معلم فراتر از حدی است که ما بشناسیم و یا بتوانیم قدرشناسی کنیم.
 
 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، از خواندن به عنوان نخستین سوره نازل شده بر قلب مطهر پیامبر(ص) از جانب خداوند متعال یاد کرد و گفت: تعلیم دادن، نخستین صفت مهم یادآوری شده از سوی خدا به حضرت محمد(ص) بود.
 
این استاد دانشگاه تصریح کرد: خداوند معلم است، رسول او معلم بشریت و معلمان، رهرو و طی کننده مسیر نورانی هستند که سرسلسله آن پیامبر خدا(ص) است.
 
وی، با تجلیل از معلمان راستین و نیک گذشته و قدردانی از فعالان خدمتگزار در عرصه تعلیم و تربیت کشور و همچنین همه نو معلمان آغازگر راه نورانی و با فضیلت علم و دانش، هر شغل را برخوردار از آورده برای صاحبش دانست و اظهار کرد: موضوعات مالی برای برخی افراد در انتخاب شغل اولویت نخست است، اما معلمی، شغل و مسئولیتی است که در کنار نوع ماموریت و فعالیت کاری، دارای محتوایی ارزشمند و عمیق، توام با اجر اخروی است که قابل قیاس با هیچ شغل دیگر نیست.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی، تربیت انسان را والاترین ارزش واگذار شده از جانب خدا به بنده خود ذکر و تاکید کرد: این فرصت عنایتی است که انبیا و اولیای الهی عهده دار آن بودند، باید به شایستگی قدر این فرصت را دانست.
 
اوی خطاب به مسئولان فعال در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت کشور، تصریح کرد: ترسیم آینده بزرگ و تمدن مطلوب گام دوم انقلاب اسلامی، با داشتن مجموعه تعلیم و تربیت بازسازی شده متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب و تحولات مد نظر میسر است، سیستم و مجموعه تعلیم و تربیتی که مناسب با روش‌ها، حرکات و آرمان‌ها تحول و دگرگونی را به دنبال دارد.
 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با تاکید بر نقش و اهمیت نیروی منابع انسانی، از این منابع به عنوان متحول کننده کشور یاد کرد و افزود: مهم ترین اتفاقات در خصوص نیروی انسانی در آموزش و پرورش روی می‌دهد. آموزش و پرورشی که خواهان مهیا کردن مهم‌ترین رکن تحول است، خود باید متحول باشد.
 
استاد دانشگاه، تحول در ساختار، رویکرد، روش و محتواهای آموزش و پرورش را لازم و ضروری خواند و اظهار کرد: موضوع تحول در ساختارهای فرهنگی کشور توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در زمان گذشته مطرح شد، ایشان مطالبه تحول در ساختارهای آموزشی را هم عنوان کرده بودند، دستیابی به این هدف الزامی است.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی، در پایان بازنگری در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و توجه به بازسازی ساختار تعلیم و تربیت کشور را متناسب با سند تحول بنیادین، لازم و ضروری اعلام کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: