کد خبر: 4014489
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) و جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌‌های جداگانه به تصمیم جائرانه وزیر کشور انگلیس مبنی بر قرار دادن نام جنبش حماس در لیست تروریسم واکنش نشان داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از مركز اطلاع‌رساني فلسطين، در این بیانیه آمده است: رسانه‌های خبری امروز اعلام کردند که «بریتی پاتل»، وزیر کشور انگلیس حماس را جنبشی تروریستی خوانده و حامیان این جنبش را به 10 سال زندان تهدید کرده است.

متاسفانه انگلیس به حماقت‌های قبلی خود ادامه می‌دهد و به جای عذرخواهی از ملت فلسطین و تصحیح اشتباه تاریخی خود در حق این ملت چه در رابطه با صدور وعده شوم بالفور یا استعمار این کشور که سرزمین فلسطین را تقدیم جنبش صهیونیسم کرد، از تجاوزگران و اشغالگران بر علیه طرف قربانی (ملت فلسطین) حمایت می‌کند.

مقاومت در برابر رژیم اشغالگر با تمامی ابزارهای ممکن از جمله مقاومت مسلحانه به موجب قوانین بین‌الملل، حقی مشروع برای ملت‌های تحت اشغال است، رژیم صهیونیستی یک طرف اشغالگر است و دست به قتل و کشتار ساکنان اصلی این سرزمین، کوچاندن آنان با توسل به زور و تخریب خانه‌هایشان می‌زند و بیش از 15 سال است که بیش از دو میلیون فلسطینی را در غزه که بیشترشان کودک هستند، محاصره کرده و دست به جنایات جنگی و ضدبشری علیه این ملت می‌زند همانگونه که بسیاری از نهادهای حقوقی و بین‌المللی به این مسئله اذعان کرده‌اند.

تعدی علیه مقدسات و ایجاد رعب و وحشت در میان عبادت‌کنندگان در اماکن عبادی عین تروریسم است و غارت اراضی فلسطینیان و شهرک‌سازی در آن بدترین نوع تروریسم است.

جامعه بین‌الملل و در رأس آن انگلیس و خود سازمان ملل باید دست از سیاست‌های دوگانه و نقض قوانین بین‌الملل که دیگران را به پایبندی به آن فرامی‌خوانند، بردارند.

انگلیس باید دست از حمایت از پروژه صهیونیسم بردارد و هرچه سریع‌تر به دنبال تصحیح اشتباه خود در حق ملت فلسطین در رابطه با وعده بالفور باشد و از مبارزه ملت فلسطین برای آزادی، استقلال و بازگشت حمایت کند.

ما تمامی ملت‌ها و جریان‌های پویا و حامیان مسئله فلسطین به ویژه در اروپا و انگلیس را به محکومیت این تصمیم فرامی‌خوانیم.

در پایان تاکید می‌کنیم که ملت فلسطین و امت اسلامی و عربی و تمامی آزادگان جهان به راه خود به سمت آزادی و بازگشت تحت هر شرایطی ادامه می‌دهند و مخالفان نمی‌توانند آنان را از این راه بازدارند و آن‌ها یقین دارند که ما به اهداف خود بسیار زودتر از آنچه بسیاری پیش‌بینی می‌كنند، دست خواهیم یافت و تاريخ هم اين را ثابت كرده است.
 
جنبش جهاد: لندن به جای جبران اشتباهات تاریخی، مواضع خصمانه اتخاذ می کند

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با تأکید بر قانونی بودن مقاومت ملت فلسطین اعلام کرد که انگلیس به جای جبران اشتباهات تاریخی خود علیه ملت فلسطین، علیه آنها تصمیمات خصمانه جدید اتخاذ می کند.

این جنبش با صدور بیانیه‌ای، اقدام دولت انگلیس علیه جنبش حماس و حامیان این جنبش را به شدت محکوم و تأکید کرد: این اقدام لندن، خصمانه و ظالمانه و در راستای منافع رژیم اشغالگر صهیونیستی است و لندن را همچنان گروگان و دربند مواضع رژیم اشغالگر نگه می‌دارد.

در این بیانیه آمده است: در حالی که انگلیس باید به فکر جبران اشتباهات تاریخی خود علیه ملت فلسطین و آرمان عادلانه آن باشد، این تصمیم خصمانه را که به زیان ملت فلسطین و مبارزه مشروع و قانونی آنها برای دستیابی به آزادی و باز پس‌گیری سرزمین و حقوقشان است، اتخاذ می‌کند.

جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد: مقاومت، حق مشروع ملت فلسطین است و نیروهای مقاومت از احقاق این حق با هر ابزاری کوتاه نخواهند آمد و در این مسیر، جانبداری حکومت‌های ظالم و منافق از رژیم اشغالگر، تروریستی و جنایتکار صهیونیستی هر اندازه باشد، هیچ اهمیتی ندارد.

کمیته‌های مقاومت فلسطین هم اقدام خصمانه لندن علیه جنبش حماس را محکوم کردند و این اقدام را تجاوز ظالمانه علیه ملت فلسطین و مقاومت مشروع آن قلمداد کردند.

لازم به ذکر است که وزیر کشور انگلیس امروز جمعه جنبش مقاومت اسلامی حماس را در لیست تروریسم قرار داد. این اقدام انگلیس با استقبال اشغالگران اسرائیلی همراه بوده است. 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: