کد خبر: 4017931
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
از سوی شورای عالی قرآن
نخستین جلسه «تلاوت و استماع قرآن کریم» ١٠ آذرماه بعد از نماز مغرب و عشا در مجتمع امام خمینی(ره)، حسینیه الزهرا(س) از سوی شورای عالی قرآن برگزار شد.

جلسه تلاوت و استماع شورای عالی قرآنبه گزارش ایکنا، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن گفت: مدتی است که درصدد برگزاری یک جلسه ترویجی جامع و فاخر با محوریت تلاوت قرآن بودیم. این شرایط فراهم نشد تا این که محدودیت‌های کرونایی هم مزید بر علت شد. در جلسه هم‌اندیشی که اخیراً با قاریان ممتاز عضو جلسات ارتقاء داشتیم، درخواست برگزاری چنین جلسه‌ای مجدداً مطرح شد.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن ادامه داد: شورا در این سال‌ها همواره به بهانه‌های مختلف از جمله جلسات آموزشی، نشست‌های تخصصی و محافل بزرگداشت شخصیت‌های قرآنی، فضای اجتماع قرآنیان عزیز را فراهم کرده است، اما علاقه‌مند بودیم که در راستای اجرای فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، جلسه‌ای را مختص تلاوت قرآن به صورت مستقل و مستمر برگزار کنیم، لذا آن را جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم نام‌گذاری کردیم و بحمدلله اولین نوبت آن، چهارشنبه ١٠ آذرماه بعد از نماز مغرب و عشا در مجتمع امام خمینی(ره)، حسینیه الزهرا(س)، با حضور و استقبال استادان و قاریان ممتاز و با اجرای تلاوت‌ها و ابتهالات زیبا منعقد شد.

میرزاجانی افزود: در صورتی که امکانات شورا اجازه دهد تلاش می‌کنیم این جلسات را به صورت ماهانه برپا کنیم و در آن به تناوب میزبان قاریان ممتاز و پیشکسوتان تهرانی به صورت حضوری و عزیزان غیر تهرانی به صورت ارتباط برخط تصویری باشیم.

در اولین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم که با مدیریت محمودرضا بیژنی‌اول، قاری پیشکسوت کشورمان همراه بود، حمیدرضا احمدی‌وفا، محمدقلی تهرانی، حسین فردی، سعید پرویزی، حمید شیخ‌زاده و وحید براتی به تلاوت قرآن پرداختند و مسعود سیاح‌گرجی ابتهال زیبایی را اجرا کرد.

پخش گزیده‌ای از سخنان حجج اسلام فاطمی‌نیا و عالی و قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه با صدای محمدرضا پورزرگری، قاری بین‌المللی قرآن کریم، از دیگر بخش‌های این جلسه بود.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: