کد خبر: 4018276
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
مدیرعامل شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از تشكیل کارگروهی عملیاتی برای بررسی میدانی وضعیت ایستگاه‌های متروی تهران و حومه برای تردد جانبازان و افراد دارای معلولیت خبر داد.

عیب یابی متروی تهران برای تردد راحت‌تر افراد دارای معلولیت

به گزارش ایکنا به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ مهدی شایسته، مدیرعامل شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، ضمن گرامیداشت 12 آذر روز جهانی معلولان گفت: حسب وظیفه‌ قانونی و انسانی، از اوایل هفته گذشته كارگروه عملیلتی برای بررسی میدانی از وضعیت ۱۴۱ ایستگاه بهره برداری شده متروی تهران و حومه به منظور رفاه حال بیشتر جانباران ومعلولان با هدف رفع نواقص به ویژه آسانسورها و رمپ‌ها جهت استفاده راحت جانبازان و معلولان از مترو تشکیل شده است.

وی با اشاره به توجه حقوق شهری به حقوق افراد معلول از باب توجه به حقوق شهروندی آنان و لزوم دسترسی برابر شهروندان به تسهیلات شهری كه امری ضروری است تصریح كرد: در حال حاضر به جز سه ایستگاه در تمامی ایستگاه‌های متروی تهران، آسانسورها فعال هستند.

شایسته افزود: مناسب‌سازی ایستگاه‌های شهرزیرزمینی در دوره‌های قبلی، متأسفانه به خاطربرخی کوتاهی‌ها از جمله نداشتن استاندارد و عدم صدور بیمه نامه توسط شرکت‌های بیمه‌گذار، کار ما را دشوار کرده است.

مدیرعامل شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با بیان اینكه با هماهنگی و مساعدت ویژه دفتر شهردار تهران، تمامی رمپ‌های ورودی ایستگاه‌ها بررسی شده است، افزود: مقرر شده با همکاری شهرداری نواحی و مناطق، نواقص به طور کامل برطرف شود.

وی در پایان گفت: امیدوارم با کار و تلاش جهادی و خستگی‌ناپذیر بتوانیم از شعارزدگی پرهیز کرده و روزی را شاهد باشیم که جانبازان و معلولان در هر کجای کشورمان بتوانند به راحتی از حمل و نقل عمومی به ویژه متروی پایتخت استفاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: