کد خبر: 4018978
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
آیت‌الله اعرافی تأکید کرد:
مدیرحوزه‌های علمیه کشور گفت: به همت مرکز امور نخبگان و استعداد‌های برتر حوزه، بیش از یک‌هزارطلبه نخبه و استعداد برتر در سطوح مختلف را شناسایی و در حال ساماندهی آنان هستیم.

آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور

به گزارش خبرنگار ایکنا، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عصر دوشنبه ۱۵ آذرماه در دیدار با اعضای ستاد راهبری فناوری‌های هوشمند حوزه‌های‌علمیه اظهار کرد: حوزه‌علمیه با توجه به رسالتی که دارد نسبت به نظام، انقلاب، اسلام، جامعه و مردم خود را موظف می‌داند تا مطالباتی را دنبال و پیگیری کند و در این عرصه از بین ۳۰۰ کلان پروژه مهم نظام که به حوزه محوّل شده، یک‌صد پروژه را با اولویت مهم در دستور کار خود قرار داده که فقه معاصر و فلسفه مضاف نمونه‌هایی از آن است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز نگاه به فناوری‌های نوین و دانش‌های روز، رویکردی مهم در بدنه مدیریتی حوزه‌های‌علمیه است و هوش‌مصنوعی می‌تواند بسیاری از عرصه‌های علمی و دانشی حوزه را در بربگیرد.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: در گزارشی که ارائه شد، همه این پروژه‌ها اعم از جُهد، برهان، قم‌نِت، ثغات که نام برده شد، اقداماتی ارزشمند، کلان و راهبردی است و لذا به منظور ارائه نتایجی متناظر با نیاز‌های حوزه‌علمیه، می‌بایست جلساتی را با معاونت پژوهشی و مرکز امور نخبگان برگزار کنید تا بر اساس توافقات این مسیر جدّی‌تر دنبال شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: همکاری این ستاد با معاونت پژوهش حوزه می‌بایست به عنوان همکاری‌های دو جانبه و در قالب یک برنامه ۵ ساله که شروع آن از ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۵ می‌باشد، دنبال شود.

مدیر حوزه‌های‌علمیه کشور ادامه داد: بسیار از برنامه‌ها و طرح‌های حوزه می‌تواند به صورت هوش‌مصنوعی دنبال شود و این نیازمند برنامه‌ای مدّون و زمان‌بندی شده است.

در ابتدای این دیدار، بهروز مینایی، مشاور مدیر حوزه‌علمیه در فناوری‌های نوین، گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته، ارائه داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: