کد خبر: 4021589
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
پس از پیگیری‌های رسانه‌ای

مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در صدو نوزدهمین جلسه خود سه دستور در دست بررسی دارد که یکی از آنها بررسی وضعیت انتصابات اخیر در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی

به گزارش ایکنا، صد و نوزدهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی یکشنبه 28 آذرماه به صورت حضوری و مجازی در دبیرخانه این شورا برگزار می‌شود تا سه دستور مهم مورد بررسی اعضا قرار گیرد.

ارائه گزارش کمیته منتخب شورای توسعه در خصوص تحول و بازسازی ساختار و نظام امور قرآنی کشور اولین دستور این جلسه است. بیانیه این کمیته ظرف دو هفته بعد از تشکیل جلسه پنجاه و دوم شورای توسعه فرهنگ قرآنی طی روزهای گذشته منتشر شد. باید دید شورا و مجمع مشورتی برای اجرایی کردن اولویت‌های تحولی بیانیه چه تدابیری اتخاذ خواهند کرد. ایجاد قرارگاه متمرکز سیاست‌گذاری و راهبری و نظارت بر امور قرآنی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از نکات مورد تأکید در این بیانیه بوده است.

تأمین نشدن انتظارها در انتصابات مدیران کل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، باعث شده تا مجمع مشورتی شورای توسعه به این موضوع ورود داشته باشد و یکی از دستورهای خود را به آن اختصاص دهد.


بیشتر بخوانید:

بیانیه جمعی از فعالان قرآنی در مورد انتصابات اخیر در معاونت قرآن

نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزرای علوم و ارشاد منتشر شد


شورای توسعه فرهنگ قرآنی که همواره از آن به عنوان پارلمان قرآنی کشور یاد می‌شود، درصدد است تا از طریق سؤال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وظیفه نظارتی و طرح سوال از اعضای دولت عمل کند. از سوی دیگر یکی از مصوباتی که شهریورماه امسال از وزرا خواسته شده تا مورد توجه قرار دهند بحث شاخص‌های تخصصی انتصاب مدیران امور قرآنی است که در این جلسه مجمع، میزان این انطباق بررسی می‌شود.

بر اساس گزارش ایکنا سومین دستور صد و نوزدهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، ارائه گزارش نتایج کارگروه توسعه مشارکت مردمی در خصوص مصادیق فعالیت‌های حاکمیتی و تصدی است. این موضوع نیز یکی از کلان‌مسائل قرآنی کشور است که به طور خاص از ابتدای امسال دستور مجمع مشورتی شورا بوده و رفت و برگشت‌هایی با بخش مردمی و کمیسیون تبلیغ و ترویج داشته است.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: