کد خبر: 4029067
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
رئیس دانشگاه فرهنگیان:

حسین خنیفر به بررسی پژوهش در قرآن پرداخت و افزود: کلمه‌های «تبیان و تبیین» از جمله کلمات پژوهشی قرآن است، در آیات قرآن بیان شده است که اگر اخباری از دیگران دریافت می‌کنید، قبل از هر اقدامی تحقیق و پژوهش کنید.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر، امروز 26 دی‌ماه در نشستی با بیان کلامی از حضرت امیرالمومنین(ع) پیرامون اهمیت پژوهش، اظهار کرد: حضرت امیرالمؤمنین(ع)، فرموده‌اند، هیچ روشی بهتر از پژوهیدن نیست و پژوهش قدمتی به اندازه عمر و حیات انسان‌ها دارد.
 
خنیفر در ادامه به بررسی پژوهش در قرآن پرداخت و افزود: کلمه‌های «تبیان و تبیین» از جمله کلمات پژوهشی قرآن است. در آیات قرآن بیان شده است، اگر اخباری از دیگران دریافت می‌کنید،  قبل از هر اقدامی تحقیق و پژوهش کنید.
 
رئیس دانشگاه فرهنگیان، معاونت پژوهش را کانون تحول ارتقاء علمی دانشگاه برشمرد و افزود: معاونت پژوهش، دیده‌بان، پایشگر دانش جدید و پلکان ترقی کیفی است.
 
وی با بیان اینکه کار ماندگار معمولاً ارج‌گذاری می‌شود، تصریح کرد: هر کار بزرگ حاصل رنج بزرگ است، کارهای کوچک عمری کوتاه داشته و فراموش می‌شوند.
 
این مقام مسئول در ادامه به بیان تلاش‌ها و زحمت‌های دانشمندان و نامداران بزرگ دنیا همچون سعدی، علامه امینی، علامه طباطبایی، علامه مجلسی، دهخدا و استاد معین در خلق آثار بزرگ و تاثیرگذار در جهان پرداخت.
 
خنیفر در ادامه خواستار تشکیل دبیرخانه تدوین دایره المعارف تربیت معلم ایران شد و افزود: شیوه‌نامه این دایره المعارف در حال طراحی است و با توجه به قواعد دایره‌المعارف نویسی، شایسته است سیر تحول تربیت معلم ایران از ابتدا تاکنون تدوین شود.
 
گفتنی است در پایان این جلسه از عوامل برگزاری جشنواره ملی پژوهش و پویش دانشگاه فرهنگیان تقدیر شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: