کد خبر: 4031636
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
گزارش مؤسسه مطالعات امنیت داخلی رژیم اسرائیل:

مؤسسه مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارش سالانه خود به مرکزیت و موضع مؤثر حزب‌الله لبنان اشاره و تصریح کرد که حزب‌الله این موضع را حفظ خواهد کرد.  

حزب الله لبنان

به گزارش ایکنا به نقل از المعلومه، این مؤسسه صهیونیستی در گزارشی با عنوان «برآورد راهبردی اسرائیل در سال 2022؛ زمان قاطعیت» به چالش‌های امنیتی پیش روی رژیم صهیونیستی در سال جدید میلادی پرداخته است.
 
این گزارش علاوه بر اینکه ایران، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن را جزو چالش‌های امنیتی رژیم صهیونیستی برشمرده، در خصوص حزب‌الله لبنان و توان رو به رشد این جنبش نوشته است: حزب‌الله موضع اصلی و مؤثر خود در لبنان را حفظ می‌کند؛ به طوری ‌که حتی برخی افراد نام دولت کنونی لبنان را که در ماه سپتامبر گذشته تشکیل شد، «دولت حزب‌الله» می‌نامند.
 
گزارش این مؤسسه صهیونیستی می‌افزاید: روشن است که فشارها بر حزب‌الله در عرصه بین‌المللی وجود دارد؛ با توجه به اینکه این فشارها به موازات افزایش تلاش حزب‌الله برای ادامه طرح دقت توان موشکی و تجهیز به سیستم پدافند هوایی و همچنین حفظ معادله بازدارندگی در مقابل اسرائیل است.
 
این گزارش همچنین بر پروژه دقت توان موشکی حزب‌الله متمرکز شده است که درباره توسعه و ساخت موشک‌های فوق دقیق است و توازن قدرت بین دو طرف را تغییر می‌دهد.
 
گزارش راهبردی رژیم صهیونیستی در پایان نتیجه گرفته است که حزب‌الله علی‌رغم فشارهایی که از درون و بیرون بر آن وارد می‌شود، نفوذ فزاینده خود را در لبنان از لحاظ سیاسی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی حفظ خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: