کد خبر: 4031713
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
رئیس جامعةالمصطفی بیان کرد:

رئیس جامعةالمصطفی با بیان اینکه امروز شاید هیچ کشور مهمی در دنیا نباشد که جامعةالمصطفی، دانش‌پژوهانی فرهیخته از آن نداشته باشد، پذیرش طلاب از پیروان دیگر مذاهب را یکی از ویژگی‌های جامعةالمصطفی در مسیر راهبرد تقریب و وحدت اسلامی توصیف کرد.

علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه، ششم بهمن‌ماه در دیدار امام جمعه ساری و اعضای کمیته برگزاری کنگره بین‌المللی غدیر، به معرفی جامعةالمصطفی، نحوه شکل‌گیری و حوزه فعالیت‌های علمی و آموزشی واحد‌های داخل و خارج از کشور آن پرداخت و افزود: یکی از راهبرد‌های جامعةالمصطفی در زمینه مدیریت نمایندگی‌های خارج از کشور، استفاده از نیرو‌های بومی و دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی است که خوشبختانه در این زمینه از توانایی و قابلیت‌های لازم برخوردار هستند.

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه ادامه داد: امروز شاید هیچ کشور مهمی در دنیا نباشد که جامعةالمصطفی، دانش‌پژوهانی فرهیخته از آن نداشته باشد.

وی، پذیرش طلاب از پیروان دیگر مذاهب را یکی از ویژگی‌های جامعةالمصطفی در مسیر راهبرد تقریب و وحدت اسلامی توصیف کرد و افزود: جامعةالمصطفی، مؤثرترین و پیشروترین مجموعه در زمینه گسترش زبان فارسی در جهان به اذعان مسئولان کشور است؛ به طوری که تاکنون هزاران دانش‌پژوه از کشور‌های مخلتف جهان را با زبان فارسی آشنا کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی، با اشاره به تحصیل خواهران غیرایرانی در واحد‌های داخل و خارج از کشور جامعةالمصطفی، اظهار کرد: عضویت در اتحادیه‌های دانشگاهی مهم دنیا یکی از ویژگی‌های المصطفی است.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون، بیش از 200 تفاهم‌نامه همکاری میان جامعةالمصطفی و مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی داخل و خارج از کشور به امضا رسیده است که امیدواریم در زمینه همکاری در برگزاری کنگره بین‌المللی غدیر، دامنه فعالیت‌های جامعةالمصطفی در استان مازندران نیز بیش از پیش فراهم شود.

رئیس جامعةالمصطفی، با تقدیر از اقدامات صورت‌گرفته در زمینه برگزاری کنگره بین‌المللی «غدیر و ترویج نهج‌البلاغه»، اظهار کرد: درباره غدیر، فعالیت‌های علمی فراوان و فاخری در دوران گذشته و معاصر به انجام رسیده است، ولی همان گونه که از نام همایش برمی‌آید، فرهنگ‌سازی و زنده نگه داشتن این واقعه تاریخی، بسیار مهم بوده و جامعةالمصطفی به اندازه توان خود در برگزاری این همایش مشارکت خواهد داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: