کد خبر: 4032108
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

جهاد با خدمت به سیل‌زدگان و احداث و نوسازی مدارس

مدیر گروه جهادی مکتب سلیمانی تهران به تشریح برنامه‌های این گروه جهادی طی سه ماه اخیر پرداخت و کمک به سیل‌زدگان و نوسازی و احداث مدارس را از مهمترین برنامه‌های این گروه برشمرد.

سیل جنوببه گزارش ایکنا، گروه‌‌های جهادی یکی از پایه‌های خدمت‌رسانی به نقاط محروم کشور و نیازمندان و مستضعفان هستند و بدون هیچ‌ چشم‌داشتی به عرصه خدمت‌رسانی و رفع محرومیت پرداخته و خدمات شایانی را به نیازمندان ارائه کرده‌اند. با شیوع بیماری کرونا در کشور، فعالیت اغلب این گروه‌ها به سمت خدمات بهداشتی و کمک به کادر درمان بیمارستان‌های مختلف درگیر با بیماران کرونایی معطوف شده است.

بسیاری از این گروه‌ها علی‌رغم پیگیری خدمات جهادی گذشته خود که بعضاً در حوزه‌های تخصصی نیز انجام می‌شد، طبق فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، قدم در عرصه کمک مؤمنانه و مواسات نهاده و طی نزدیک به یک سال گذشته خدمات فراوانی را به محرومان و خانواده‌های بیماران کرونایی ارائه کرده‌اند.

گروه جهادی مکتب سلیمانی یکی از گروه‌های بسیار فعال در حوزه خدمت‌رسانی به محرومان و آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی در اقصی‌نقاط کشور است. این گروه جهادی طی چهار سال گذشته توانسته با جمع‌آوری و هزینه مبلغی در حدود ۶۵۰ میلیون تومان، گام‌های بلندی در زمینه رفع محرومیت از منطق محروم کشور بردارد.

سیدحامد موسوی، مدیر گروه جهادی مکتب سلیمانی تهران در گفت‌وگو با ایکنا به تشریح فعالیت‌های سه ماه گذشته این گروه جهادی پرداخت و اظهار کرد: به همت اعضا، خیران و حامیان گروه جهادی مکتب سلیمانی، ماهانه در 10 منطقه محروم کشور(شهرهای سی‌سخت، منوجان کرمان، شنبه هرمزگان، زابل، زاهدان، سمنان، پرند تهران، شهریار و محله‌های محروم و حاشیه‌های تهران) بیش از 20 هزار قرص نان به همت گروه‌های جهادی بومی منطقه که به عنوان نماینده این گروه زحمت توزیع نان به خانواده‌های محروم را می‌کشند در نیمه هر ماه قمری (ربیع‌الاول، ربیع‌الثانی، جمادی‌الاول و جمادی‌الثانی) توزیع می‌شود.

وی افزود: در آغاز فصل سرما و بارندگی مشکلات زیادی گریبان‌گیر نیازمندان در سراسر کشور بوده که گروه جهادی مکتب سلیمانی(قسم) در حد توان توانست تعداد پنج عدد بخاری برای خانواده‌های نیازمند تهیه کند.

موسوی تصریح کرد: در این ایام و با بارندگی زیاد در مناطق جنوبی کشور به ویژه در منطقه بشاگرد سیستان و بلوچستان و روستای آخران تعداد زیادی از سقف منازل آسیب‌دید که این گروه توانست با کمک نیروهای جهادی و بومی منطقه سقف 10 منزل مسکونی را تعمیر و بازسازی کند.

مدیر گروه جهادی مکتب سلیمانی تهران تصریح کرد: ذبح تعداد پنج رأس قربانی در سه ماه گذشته در سیستان و بلوچستان و در بخش شنبه هرمزگان و توزیع گوشت آن بین نیازمندان به ویژه بین سالمندان و معلولان نیازمند منطقه از دیگر برنامه‌های گروه جهادی مکتب سلیمانی در این ایام بوده است.

وی ادامه داد: ارسال یک تریلی سیمان به وزن 20 تن به منظور بازسازی مدرسه‌ای در روستای دلگان در سیستان و بلوچستان نیز برنامه دیگر اعضای گروه در این ایام بود. گروه جهادی مکتب سلیمانی با هماهنگی و همکاری سازمان نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان و محرومیت‌زدایی استان، اقدام به کمک به احداث یک مدرسه راهنمایی در روستای آخران بشاگرد سیستان و بلوچستان کرده که در ماه گذشته کلنگ‌زنی آن انجام شده است.

موسوی بیان کرد: در ایام ولادت حضرت زهرا(س) گروه جهادی مکتب سلیمانی(قسم) به کمک گروه‌های جهادی بومی منطقه زابل شتافته و مانند سال قبل اقدام و کمک به پخت یک هزار پرس غذای گرم و برگزاری جشن ولادت در روستاهای محروم این استان کرد.

مدیر گروه جهادی مکتب سلیمانی تهران تصریح کرد: فعالیت‌هایی از قبیل جمع‌آوری صدقات اول ماه و توزیع آن‌ها در بین خانواده‌های تحت پوشش، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در ایام کرونا، کمک به عمل‌های جراحی و پرداخت کمک هزینه‌های درمانی به بیش از 10 خانواده، تهیه جهیزیه برای سه خانواده، پرداخت کمک‌هزینه ودیعه منزل به پنج خانواده، بازسازی منزل دو خانواده در حاشیه تهران، تهیه پنج عدد تبلت برای پنج دانش‌آموز نیازمند به جهت ادامه تحصیل، تهیه لوازم گرمایشی و پوشاک گرم برای بیش از پنج خانواده نیازمند، و سرپرستی سه فرزند شهید فاطمیون و پرداخت مبلغی به صورت ماهانه به این خانواده‌ها، تهیه سه عدد بخاری برای سه خانواده نیازمند در حاشیه تهران از دیگر فعالیت‌های این گروه در سه ماه گذشته بوده است.

وی در پایان اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های مهم اعضای گروه جهادی مکتب سلیمانی، کمک به سیل‌زدگان منطقه جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان در ایام اخیر بود که با کمک تمامی جهادگران گروه و همکاری با سایر گروه‌های جهادی بومی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان نسبت به خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده از سیل اقدام کردیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha