ائتلاف متجاوز سعودی عملیات نظامی خود در یمن را متوقف کرد
کد خبر: 4045652
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

ائتلاف متجاوز سعودی عملیات نظامی خود در یمن را متوقف کرد

ائتلاف متجاوز سعودی از توقف عملیات نظامی خود در یمن از ساعت 6 صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از المیادین، ائتلاف متجاوز سعودی با بیان اینکه توقف عملیات نظامی در داخل یمن برای موفقیت رایزنی‌ها و ایجاد فضای مثبت برای برقراری صلح است، خاطرنشان کرد: این اقدام در پاسخ به دعوت دبیر کل شورای همکاری‌های خلیج‌فارس صورت گرفته است.

این ائتلاف اشاره کرد: تصمیم ما برای توقف عملیات نظامی با هدف دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع و پایدار برای پایان دادن به بحران یمن است.

شورای همکاری خلیج‌فارس روز گذشته از رهبری ائتلاف متجاوز سعودی و همه طرف‌های یمنی خواست تا عملیات نظامی را که نزدیک به هفت سال است در یمن ادامه دارد، متوقف کنند.

بر اساس بیانیه این شورا، نایف فلاح مبارک الحجرف، رئیس این شورا از رهبری ائتلاف سعودی در یمن و همه طرف‌های یمنی خواست تا عملیات نظامی در داخل یمن را متوقف کنند.

مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در 26 مارس به طور یک‌جانبه اعلام کرد: حملات موشکی و پهپادی و تمامی اقدامات نظامی زمینی، دریایی و هوایی علیه عربستان سعودی برای مدت 3 روز تعلیق می‌شود.

المشاط تأکید کرد: در صورت تعهد عربستان سعودی به پایان دادن به محاصره و توقف حملات خود به یمن، این اعلامیه می‌تواند به یک تعهد نهایی و قطعی تبدیل شود.

ابتکار اعلام شده توسط المشاط یکشنبه گذشته، 27 مارس، ساعت 18:00 به وقت صنعا اجرایی شد.

انتهای پیام
captcha