کد خبر: 4046696
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸

وزارت بهداشت از فوت 53 بیمار مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد: طی همین مدت سه هزار و 519 بیمار جدید شناسایی شده است.

شناسایی ۳۵۱۹ بیمار جدید و فوت 53 نفر در اثر کرونا

به گزارش ایکنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶۳ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۶۳۷ نفر دُز اول، ۵۶ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۴۶۸ نفر دُز دوم و ۲۶ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۳۲۵ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۷ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۴۳۰ دُز رسید. در شبانه روز گذشته نیز ۸۶ هزار و ۳۱۹ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۱۵ فروردین‌ماه براساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۵۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۵۰ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۱۷۱ هزار و ۱۶۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۰ هزار و ۳۶۸ نفر رسید. هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

خوشبختانه تاکنون شش میلیون ۸۹۰ هزار و ۷۶۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. تاکنون ۴۹ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۴۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۵۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۹۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: