کد خبر: 4057946
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱

۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دهک‌های پایین جامعه بیمه شدند

مدیرعامل بیمه سلامت ایران از پوشش پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت سه دهک پایین جامعه و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرها در بیمه همگانی سلامت خبر داد.

پوشش ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دهک‌های پایین جامعه در بیمه همگانی سلامت

به گزارش ایکنا به نقل از وبدا، محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل بیمه سلامت ایران، با اعلام بیمه سلامت پنج میلیون و 400 هزار نفر از دهک‌هایی پایین جمعیت کشور، گفت: مجموعاً پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تاکنون در این دولت به صورت رایگان بیمه شده‌اند. پوشش بیمه‌ای حاشیه نشینان نیز از منطقه ۱۲ تهران که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار داشتند، شروع شد.

وی افزود: ۹۵ درصد هزینه بستری و ۸۰ درصد هزینه‌های سرپایی این افراد در سه دهک پائین جامعه تحت پوشش بیمه قرار دارد.

ناصحی ادامه داد: جمعیت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز در بخش بستری به صورت رایگان تحت پوشش بیمه خواهندبود و در سرپایی نیز فقط ۱۵ درصد هزینه می‌پردازند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: برنامه نسخه نویسی الکترونیک که بسیار سخت‌تر از پرونده الکترونیک سلامت است اجرایی شده که در مدیریت منابع سلامت و کاهش هزینه‌ها بسیار اثربخش خواهدبود.

ناصحی گفت: پزشکان در تهران به صورت میانگین ۱۵ قلم و در سایر شهرها ۱۰.۵ قلم آزمایش می‌نویسند که با هر فرمولی حساب کنید رقم بالایی است و با اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک این موارد رصد می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: خوشبختانه با رایزنی نمایندگان مجلس و حمایت‌های وزیر بهداشت طی دو ماه آخر سال ۱۴۰۰ توانستیم بودجه قابل قبولی برای بیماران صعب‌العلاج مصوب کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :