انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی را به دنیا معرفی کرد
کد خبر: 4058227
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹
معاون وزیر امور خارجه:

انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی را به دنیا معرفی کرد

معاون وزیر امور خارجه گفت: انقلاب اسلامی بین کمونیسم و کاپیتالیسم، راه سوم مردم سالاری دینی را به دنیا معرفی کرد و امروز میوه آن باید باز تولید تمدن بزرگ اسلامی باشد و در این راه نقش مبلغان بسیار مهم است.

سعید خطیب‌زاده، معاون و سخنگوی وزارت خارجه

به گزارش خبرنگار ایکنا، سعید خطیب‌زاده، معاون و سخنگوی وزارت خارجه پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت در آیین اختتامیه کنفرانس بین‌المللی «تبلیغ جهانی دین» که به همت نمایندگی جامعةالمصطفی العالمیه خراسان برگزار شد، اظهار کرد: دنیا و مفاهیم ارتباطات بین‌المللی و دیپلماسی در حال تغییر است به گونه‌ای که الان با یک اکانت توییتر می‌توان یک رسانه و مکتب و مرجع شد که این‌ها نشانگر تغییرات در مفهوم قدرت و ارتباطات است.

وی ادامه داد: طی ۱۰۰ سال اخیر، تاریخی‌ترین زمانی است که در آن قرار گرفته‌ایم و قطب‌ها، مفاهیم و مکاتب جدیدی در حال شکل‌گیری است. آنچه امروز شاهد آن هستیم بمباران پیام‌های مختلف با بهترین ابزار‌ها و روش‌هاست و در این شرایط باید ببینیم در کجا هستیم و وارد مرحله جدیدی از نگاه به مفاهیم شویم.

خطیب‌زاده افزود: امروز فقط دانستن پیام، کافی نیست بلکه مخاطب، قالب‌ها و ابزار را نیز باید شناخت و آن‌هایی که قالب را با مفاهیم عالیه شناخته‌اند خروجی معرکه‌ای داشته‌اند.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: یکی از مهمترین کار‌ها در حوزه آموزش و پژوهش و تبلیغ جهانی دین و قرآن را«جامعة المصطفی» انجام می‌دهد.

انتهای پیام
captcha