کد خبر: 4058253
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳

ششمین دوره انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی فردا جمعه ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ٨ تا ١۴ در ۴٣٠ نقطه کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، اششمین دوره انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی فردا جمعه ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ٨ تا ١۴ در ۴٣٠ نقطه کشور برگزار خواهد شد. ساعت برگزاری انتخابات تا ساعت ١٨ عصر روز جمعه 30 اردیبهشت‌ماه قابل تمدید است. ادارات کل استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی براساس تعداد استقبال‌کنندگان و هیئت‌های شرکت‌کننده در انتخابات می‌توانند ساعت برگزاری را تمدید کنند.

شورای هیئت‌های مذهبی تشکل مذهبی، دینی، غیرحزبی و غیر جناحی است. اعضای این شورا براساس فرایند خاص انتخابات از بین مدیران هیئت‌های مذهبی در سه رده شهرستانی، استانی و کشوری انتخاب می‌شوند. شورا‌های منتخب در هر شهرستان از بین خود رئیس، نایب‌رئیس و دبیر را به‌عنوان هیأت رئیسه انتخاب می‌کنند که پس از رأی گیری اعضای اصلی انتخاب و تحت عنوان شورای هیئت‌های مذهبی در ۳۱ نقطه از استان فعالیت خواهند کرد.

داشتن مدرک لیسانس در مرکز استان و دیپلم در سایر شهرستان‌ها، حداقل سه سال سابقه مسئولیت هیئت، حداقل سن ۲۵ و حداکثر سن ۶۵ سال از شرایط داوطلبی در این دوره از انتخابات است.

اهداف شورای هیئت‌های مذهبی در اساسنامه چنین ذکر شده است: «ایفای نقش واسط میان نهادهای حاکمیتی، دولتی، حوزوی، دانشگاهی با عموم جامعه هیئت‌های مذهبی اهل‌بیت(ع)، سازماندهی و راهبری جامعه هیئت‌های مذهبی، افزایش انسجام اجتماعی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی جامعه هیئت‌های مذهبی کشور، ارتقای منزلت اجتماعی و دانش نظری در جامعه هیئت‌های مذهبی کشور، صیانت از حقوق و ارزش‌های جامعه هیئت‌ها و بصیرت‌افزایی و تعمیق مبانی انقلاب اسلامی که منبعث از تعالیم اهل‌بیت(ع) است در جامعه هیئت‌ها».

همچنین طبق اساسنامه تدوین اطلس فرهنگی جامعه هیئت‌های مذهبی کشور و تحلیل وضعیت موجود، پایش و تحلیل پیوسته جامعه هیئت‌های مذهبی و تدوین پیش‌نویس سند تقسیم‌کار ملی در موضوع هیئت را از جمله وظایف این شورا اعلام شده است.

انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی فردا در سراسر کشور به جز شهر تهران برگزار می‌شود و انتخابات تهران هفته آینده جمعه ششم خردادماه خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: