کد خبر: 4060713
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:

اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، محور برنامه‌های فرهنگی است

عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: سند دانشگاه اسلامی محور فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه است و نیازی به تدوین سند جدیدی نیست.

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، عبدالحسین کلانتری در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور گفت: فعال‌سازی و بازسازی ساختار فرهنگی دانشگاه‌ها که در ایام کرونا آسیب دیده است، مورد توجه رؤسای مراکز دانشگاهی باشد. اگر ارکان فعالیت فرهنگی در دانشگاه مانند شورای فرهنگی و شوراهای نظارت فعال نشوند، زیست فرهنگی دانشگاه دچار اختلال می شود.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در کرونا ساختار اداری بخش فرهنگی دچار تغییر شد و ضرورت دارد مدیران دانشگاهی نسبت به بازسازی این ساختار و استفاده از بهترین کارشناسان در این حوزه تاکید کرد. ایام کرونا همه فعالیت‌ها در فضای مجازی تمرکز داشت اما ساختار فرهنگی ما متناسب فضای حقیقی بود که با توجه به این تجربه، اداره فضای مجازی در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ایجاد شد.
 
کلانتری با اشاره رونق تدریجی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها گفت: انجمن‌های علمی که از جمله فعال‌ترین تشکل‌های دانشجویی هستند می توانند به انجمن‌های علمی و فناوری تغییر نام دهند که مقدمات این کار در حال انجام است. با معاونت فناوری و نوآوری در حال رایزنی هستیم تا انجمن‌های علمی در هسته‌های فناور پارک‌های علم و فناوری حضور داشته باشند.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در خصوص وضعیت عفاف و حجاب گفت: بررسی میدانی نشان می‌دهد وضعیت حجاب و عفاف رو به بهبود است چرا که با از سرگیری آموزش حضوری از اختلالی که در جامعه‌پذیری دانشجویان در دوران کرونا اتفاق افتاد، فاصله می‌گیریم. قوانین و مقررات خوبی در حوزه حجاب و عفاف داریم و در هشت گام برنامه اجرایی تحقق اهداف این مقررات را به معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان سخنان خود تاکید کرد: محور برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، دانشجویان هستند و باید با مخاطب‌شناسی دقیق برای این قشر برنامه‌ریزی کنیم ولی باید برنامه‌های خاص اساتید و کارکنان هم مورد توجه کافی باشد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :