کد خبر: 4068645
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲

راه‌اندازی موزه در مجمع قرآن شارجه

مجمع قرآن کریم شارجه امارات موزه‌ای را در این مکان برای نمایش هدایای جدید امیر شارجه شامل مجموعه‌ای از قرآ‌ن‌های نادر راه‌اندازی کرد.

راه‌اندازی موزه در مجمع قرآن کریم شارجهبه گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری امارات(وام)، این مجمع موزه‌ای را برای نمایش هدایای جدید «سلطان بن‌محمد القاسم»، عضو شورای عالی شارجه و حاکم و امیر این شهر اختصاص داده است.

حاکم شارجه اخیراً مجموعه‌ای از قرآن‌های تاریخی نادر را به این مجمع اهدا کرد که با نمایش در این موزه، در معرض دید علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان مجمع قرار خواهد گرفت.

شیرزاد عبدالرحمن طاهر، دبیرکل مجمع قرآن کریم شارجه در این باره گفت: با راه‌اندازی این موزه، بازدیدکنندگان این امکان را خواهند داشت که در موزه ویژه قرآن‌های تاریخی کمیاب، اقلام اهدایی جدید حاکم شارجه را از نزدیک ببینند.

وی افزود: مجمع قرآن کریم شارجه در حال حاضر شامل مجموعه‌ای از قرآن‌های تاریخی، قرآن‌های کتابت‌شده روی پوست و دیگر آثار قرآنی نادر است که قدمت برخی از آن‌ها 1300 سال بوده و دوره‌های مختلف زمانی از قرن دوم هجری تا دوران معاصر را شامل می‌شوند.

شیرزاد عبدالرحمن طاهر همچنین بیان کرد: این قرآن‌ها از مناطق و شهرهای مختلف اسلامی جمع‌آوری شده‌اند و بیشتر آن‌ها هدایای حاکم شارجه بوده که از حامیان مجمع قرآن کریم شارجه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha