کد خبر: 4073855
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹

استقرار تیم‌های واکنش سریع هلال احمر در مرزها ویژه اربعین

رئیس جمعیت هلال احمر از استقرار تیم‌های واکنش سریع هلال احمر در مرزها برای خدمت به زائران اربعین خبر داد و گفت: ۷۱۶ پست موقت نیز در مسیرهای داخلی کشور ایجاد می‌شود تا بهترین خدمات به زائران ارائه شود.

استقرار تیم‌های واکنش سریع هلال احمر در مرزها برای خدمت به زائران اربعین

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه ستاد هماهنگی مراسم اربعین که در محل ساختمان صلح برگزار شد، گفت: مراسم راهپیمایی اربعین به علت حجم زیاد زائران نیاز به تمهیدات ویژه دارد که هلال احمر در این راستا در آمادگی کامل به سر می‌برد.

وی افزود: هلال احمر در راستای کنترل بیماری‌های مسری آماده است تا زائران خارجی که از مسیر ایران عازم عراق می‌شوند را کنترل کند تا بیماری خاصی وارد کشور نشود. در همین راستا هلال احمر ۷۱۶ پست موقت در مسیرهای داخلی کشور ایجاد خواهدکرد تا در مسیر عتبات بهترین خدمات به زائران ارائه شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: علاوه بر این جمعیت هلال احمر قرارگاه‌های مرزی ایجاد کرده تا زائران در نقاط خروجی و ورودی به کشور ساماندهی شوند. این قرارگاه‌ها در مرزهای مهران، شلمچه، چزابه و خسروی و در مرزهای شرقی کشور جهت ساماندهی اتباع خارجی عازم عتبات، ایجاد می‌شود تا پایش و خدمت رسانی به زائران سایر کشورها نیز به صورت کامل انجام شود.

کولیوند در خصوص سایر اقدامات جمعیت هلال احمر در مراسم راهپیمایی اربعین، گفت: تیم‌های واکنش سریع هلال احمر نیز در مرزها در راستای امدادرسانی باکیفیت مستقر خواهندشد. فارغ از مسائل امدادی، هلال احمر این زمینه را ایجاد می‌کند تا به زائران آموزش‌های لازم در خصوص موارد بهداشتی ارائه شود تا ک‌تر دچار مشکل شوند.

وی افزود: فراخوان پزشکان داوطلب تا پایان هفته جاری تمدید خواهدشد و تاکنون بیش از پنج هزار کادر درمان ثبت نام کرده‌اند که این افراد پالایش و نیروهای توانمند به مراسم پیاده روی اربعین جهت خدمت رسانی اعزام می‌شوند. مراکز در‌مانی هلال احمر در کربلا، نجف و سایر مسیرهای کشور عراق جانمایی شده و داروهای مورد نیاز برای مراکز درمانی نیز خریداری شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در داخل کشور بالغ بر 15 هزار نیروی عملیاتی، چهار هزار و 500 خودروی هلال احمر و 19 فروند بالگرد جهت خدمت رسانی به زائران به کار گرفته خواهدشد. علاوه بر این در مناطق مرزی و در مناطق برون مرزی نیز از چهار فروند بالگرد هلال احمر، 200 نیروی عملیاتی و 75 دستگاه خودرو امدادرسانی استفاده خواهیم کرد تا مراسم پیاده روی اربعین بدون هیچگونه مشکلی برگزار شود و زائران در سلامت کامل عازم عتبات عالیات شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha