کد خبر: 4074378
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵

پیام وزیر علوم به مناسبت فرارسیدن ماه محرم

محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش پیامی صادر کرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط‌عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پیام وزیر علوم به مناسبت فرارسیدن ماه محرم به شرح زیر است؛
 
نازم آن آموزگاری را که در یک نصف روز
دانش آموزان عالم را همه آگاه کند
 
از تاریخ آموختن؛ فلسفه‌ اسلام است آن چنان که پروردگار متعال در آموزه‌های وحی همواره انسان را به مرور گذشتگان و عاقبت پیشینیان فراخوانده است و به تاکید؛ فرجام جهان را متعلق به متقین دانسته است. واقعه‌ عظیم کربلا به وجود مبارک حضرت حسین‌بن‌علی(ع) و آزادمردی اصحابش، تاریخ تابناکی‌ است که به هر روزگار، تبلور عزت و شرف و آزادگی و تجسم انسان کاملی‌ست که بقای اخروی را به فنای دنیوی ترجیح داده است. محرم اگر چه از یک سو هنگامه‌ گریستن بر مظلومیت کاروان کربلاست اما از دیگر سو افق نگریستن بر اندیشمندانی‌ست که درک و درد و دوام دین را به بهای جان خویش الویت دانستند. رمزگشایی از این واقعه و روزآمد کردن سیره‌ سلیم سرور و سالار آزادگان و بهره‌مندی از آن در جهل مرکب این روزگار؛ تکلیف و تعهد اصحاب دانش است. روزگار ما بیش از دیگر روزگاران؛ زخم‌خورده‌ی نابکاران و نابلدانی‌ست که یا ملتفت مرهم دین نبوده‌اند و یا قرائت متقنی از آن را در پیش نداشته‌اند. وقت مغتنمی‌ست که به دوباره‌خوانی عقبه و عاقبت آزادمردان و شیرزنان کربلا طرحی نو دراندازیم و ایام خدمت و روزگار تحصیل خویش را به هم‌قدمی با اباعبدالله‌الحسین(ع) متبرک سازیم. گریستن و نِگریستن بر این تاریخ؛ تعالی نسل امروز و فردای این سرزمین و دیگر سرزمین‌هاست که نه فقط ما بلکه به غنیمت پرشکوه‌ بودن آن عزای عظیم، جمعیتی بی‌شمار، دانش‌آموختگان دانشگاه محرم و صفراند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha