کد خبر: 4087204
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶

اعلام ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس شبکه قرآن

منم بچه مسلمان، یاد خدا، محراب در میدان، خوشبخت و ... عناوین تعدادی از ویژه‌برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما در هفته دفاع مقدس است.

شبکه قرآن و معارف سیمابه گزارش ایکنا، همزمان با هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه‌های مختلفی برای پخش از شبکه قرآن و معارف سیما تهیه شده است.

«منم بچه مسلمان» ویژه خردسالان و کودکان به آموزش معارف اسلامی و اخلاق دینی با زبان نمایش  و همچنین حفظ و قرائت قرآن کریم به کودکان با شیوه‌های جذاب و قصه‌گویی اختصاص دارد و متناسب با مناسبت‌های خاص منعطف می‌شود.

«یاد خدا» هم سبک زندگی قرآنی با موضوعات سلوک مهدوی، تهذیب نفس، قواعد قرآنی، درس‌های ماندگار نهج‌البلاغه، خانواده متعالی، یاد خدا در قرآن، توحید عملی، امام‌شناسی بر مبنای زیارت جامعه کبیره و سبک زندگی خداباورانه و خدامحور را در هفته دفاع مقدس بررسی می‌کند.

«محراب در میدان» عنوان مجموعه مستند گزارشی است از روایت حضور و نقش علما و روحانیون در هشت سال دفاع مقدس که در هفت قسمت ۲۵ دقیقه‌ای نقش‌هایی چون مدیریت و رهبری جنگ، نقش معنوی و اخلاق عملی، نقش رزمی و تبلیغی و ... ، این عزیزان را در قالب خاطرات و بازگو کردن حقایقی از این حضور مخلصانه منعکس می‌شود.

برنامه «خوشبخت» هم به مسائل مربوط به خانواده و دفاع مقدس در هفته گرامیداشت دفاع مقدس می‌پردازد.

پخش روزانه مستندهایی با موضوعات دفاع مقدس و برنامه ویژه هفته دفاع مقدس که برنامه تحلیلی است نیز به هفته دفاع مقدس و جنگ تحمیلی اختصاص دارد.

برنامه اذان‌گاهی «تقرب» با حضور کارشناسان و به همراه آیتم‌هایی در خصوص جنگ تحمیلی به روی آنتن این شبکه می‌رود.

«محافل انس با قرآن» ویژه هفته دفاع مقدس نیز با حضور قاریان و حافظان برتر کشور با موضوع دفاع مقدس پخش می‌شود.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha