کد خبر: 4087719
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
وزیر علوم:

حمایت از مظلومان جهان برخاسته از فرهنگ قرآن است

محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از جبهه مظلومان جهان برخاسته از آموزه های قرآن و حمایت از حق دربرابر باطل است.

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل، در همایش تضاد گفتمان جبهه مقاومت و نظام سلطه جهانی که امروز در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد گفت: این همایش در راستای تبیین مفاهیم قرآنی است؛ چراکه مفهوم مقاومت در مقابل ظلم از مفاهیم قرآنی است.
 
وی افزود: این که ما در خارج از مرزهای خودمان از محرومان و مظلومان دنیا حمایت کرده و با استکبار مبارزه می‌کنیم برخاسته از مفاهیم ادبیات دینی و قرآنی است.
 
وزیر علوم اظهار کرد: پیروی از مفاهیم الهی و قرآنی در خصوص مبارزه با استکبار بود که باعث شد در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیروز شویم و داشتن این روحیه اسلامی در کنار روحیه وطن دوستی باعث پیروزی ما در همه مقابله‌های ما با جهان استکبار شده است.
 
زلفی گل گفت: مبارزه با استکبار و دفاع از مظلوم به داخل مرزهای جغرافیایی ما محدود نمی‌شود چرا که اعتقاد داریم با ظهور امام زمان(ع) حاکمیت جهانی عدل در سراسر جهان حاکم خواهد شد.
 
وزیر علوم، برگزاری این همایش را در راستای جهاد تبیین دانست و گفت: باید به جوانان علت‌های حضور خود را در سرزمین‌های فراملی و دفاع از مظلومان توضیح بدهیم که اگر ما با استدلال و منطق چنین کاری بکنیم قطعاً مورد پذیرش خواهد بود.
 
وی با ابراز خرسندی از اینکه آرمان حمایت از مظلومان با رویکردی علمی در این همایش در حال پیگیری است؛ گفت: امیدوارم از سال آتی با برگزاری مناظرات دانشجویی و افزایش مشارکت دانشجویان شاهد رونق بیشتر چنین همایش‌های علمی باشیم.
 
زلفی گل در ادامه سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران نگاه جدیدی را در دنیا عرضه کرد که آن هم اداره جامعه بر اساس دین مبین اسلام و داشتن استقلال کامل سیاسی بود. جمهوری اسلامی ایران نشان داد که می‌توان استقلال کامل سیاسی داشت و داخل مرزهای حاکمیتی خود و بر اساس منافع ملی خود تصمیم‌گیری کرد بدون اینکه هیچ وابستگی به غرب و شرق دنیا داشته باشیم که این استقلال ناشی از ایثار و از خودگذشتگی شهدا و جانبازان و رزمندگان انقلاب اسلامی است.
 
 وزیر علوم با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امروزه نیز امنیت و آرامش ما به خاطر فداکاری‌های نیروهای مسلح کشور در اقصی نقاط این مرز و بوم است. لزومی ندارد که در مقابل  نظام سلطه جهانی همیشه حالت تدافعی داشته باشیم بلکه در بسیاری از موارد می توانیم با اتکا به فرهنگ غنی خود حالت تهاجمی داشته و فرهنگ  استکبار را به عقب برانیم.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۵ ساعت از وقت دانشجویان در طول هفته خارج از ساعات آموزشی است گفت: مدیران دانشگاه‌ها از این فرصت برای مشارکت دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده کنند و در این راستا از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری، انجمن‌های علمی، هیئت‌های مذهبی و هسته‌های اندیشه‌ورز استفاده کنند.
 
در ادامه این همایش از کتاب «دیپلماسی مقاومت» رونمایی و تندیس همایش به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اهدا شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha