کد خبر: 4087727
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
رئیس دانشگاه آزاد:

مدارس بر تربیت دانش‌آموزان با آموزه‌های دینی اهتمام ورزند

محمدمهدی طهرانچی گفت: پیامبر مکرم اسلام (ص) می‌فرماید «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ» یعنی من برای به کمال رساندن مکارم اخلاق مبعوث شده‌ام. بنابراین مدارس ما نیز باید اخلاق و دانایی را در رأس فعالیت‌های خود قرار داده و بر تربیت دانش‌آموزان براساس آموزه‌های دینی اهتمام ورزند.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط دانشگاه آزاد اسلامی، آیین آغاز سال تحصیلی 1402-1401 و بازگشایی مدارس سما، صبح امروز با حضور محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیش دبستان و دبستان دخترانه سما 2 کرج برگزار شد.
 
طهرانچی در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: بسیار خرسندیم که در دانشگاه آزاد اسلامی میزبان بیش از 130 هزار دانش‌آموز در 780 مدرسه سما هستیم و پس از دو سال برگزاری غیرحضوری کلاس‌های درس، از امروز مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت عادی خود را به صورت حضوری از سر می گیرند.
 
وی ادامه داد: پیامبر مکرم اسلام(ص) می‌فرماید «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ» یعنی من برای به کمال رساندن مکارم اخلاق مبعوث شده‌ام. بنابراین مدارس ما نیز باید اخلاق و دانایی را در رأس فعالیت‌های خود قرار داده و بر تربیت دانش‌آموزان براساس آموزه‌های دینی اهتمام ورزند.
 
زنگ آغاز تحصیلی 1402-1401 مدارس سما توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نواخته شد. طهرانچی در ادامه، با حضور در کلاس‌های درس با اهدای شاخه گل و هدایا آغاز تحصیلی را به دانش‌آموزان تبریک گفت.
 
لازم به ذکر است در این مراسم سیدمحمد بطحایی، معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، حسین کلانتری خلیل‌آباد، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج و حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های البرز نیز حضور داشتند.
 
طهرانچی در حاشیه این مراسم، کلنگ احداث مدرسه سما (شماره 4) کرج را به زمین زد. این مدرسه قرار است در زمینی به مساحت 3950 مترمربع و با کاربری آموزشی در باغستان کرج احداث شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha