کد خبر: 4104586
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲

آغاز مذاکرات حج 1402

مذاکرات اولیه سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان به صورت وبیناری برگزار و مقرر شد طی یک ماه آینده تفاهم نامه حج 1402 به امضا برسد.

آغاز مذاکرات حج 1402

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ مذاکرات اولیه سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان روز گذشته یکشنبه 13 آذرماه، به صورت وبیناری برگزار شد.

این دور از مذاکرات، با حضور اکبر رضایی، معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت و تعدادی از همکاران سازمان حج و زیارت با مسئولان وزارت حج و عمره عربستان پیرامون بررسی عملیات حج گذشته و طرح نظرات و پیشنهادات جهت تسهیل برگزاری حج آینده به صورت وبیناری برگزار شد.

طرفین در این مذاکرات بر ضرورت تعامل در خصوص موضوعات مطرح شده برای ارائه خدمات شایسته به ضیوف‌الرحمان که از کشورمان به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، تأکید‌ کردند.

یادآوری می‌شود، سازمان حج و زیارت در ماه‌های اخیر موضوعات حج گذشته را در کارگروه‌های آسیب‌شناسی مورد کارشناسی قرار داده و به بررسی مسائل اجرایی حج پرداخته است تا در عملیات آینده حج نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام شود.

در این نشست همچنین از نتایج تلاش کارگروه‌های آسیب‌شناسی صحبت شد. پس از طرح نقطه نظرات و پیشنهادات و بررسی موضوعات، هر دو طرف بر حل نقاط ضعف و بررسی پیشنهادات به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به حجاج بیت‌الله الحرام در مقایسه گذشته تأکید‌ کردند.

محورهای این گفت‌وگو بخش‌های مختلفی از جمله خدمات در حوزه اسکان، حمل و نقل، خدمات فرودگاهی، خدمات ایام تشریق و مشاعر مقدسه، تغذیه وتدارکات و ... بود که از سوی دست اندرکاران سازمان حج و زیارت مطرح و مقرر شد موضوعات توسط وزارت حج و عمره عربستان و سایر دستگاه‌های ذیربط تا حصول نتیجه پیگیری شود.

این مذاکرات نخستین گام برنامه‌ریزی‌های رسمی حج بین دو کشور ایران و عربستان در خصوص حج تمتع 1402 است و مقرر است طی یک ماه آینده نشست رسمی بعدی در عربستان و با حضور وزیر حج و عمره عربستان و رئیس سازمان حج و زیارت تشکیل و تفاهم نامه حج 1402 به امضا برسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha