تمهیدات شهرداری تهران به‌ مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پبروزی انقلاب
کد خبر: 4197181
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲

تمهیدات شهرداری تهران به‌ مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پبروزی انقلاب

معاون خدمات شهری و محیط‌ زیست شهرداری تهران اهم اقدامات این معاونت برای برگزاری باشکوه مراسم دهه مبارک فجر در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را تشریح کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران گفت: به مناسبت برگزاری باشکوه مراسم دهه مبارک فجر در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، هماهنگی‌های همه جانبه‌ای با معاونت‌ها، مناطق 22گانه، سازمان‌های تابعه حوزه معاونت خدمات شهری انجام شده است.

نظری در تشریح اهم اقدامات این معاونت بیان کرد: رسیدگی و بهبود نگهداشت شهر خصوصاً در طول مسیرهای راهپیمایی، شستشوی کلیه المان‌های شهری، رنگ‌آمیزی جداول و نرده‌ها و المان‌های ترافیکی، فضاسازی در سطح شهر توسط سازمان زیباسازی و مناطق 22گانه به وسیله نصب ریسه‌های الوان و پرچمی و توجه ویژه به استفاده از پرچم جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماد ملی، نصب 100تخته‌نما پرچم بر روی ساختمان‌های شاخص، تهیه و توزیع پرچم دستی ایران، اجرای ویدئومپینگ بر روی برج آزادی، اجرای نورافشانی در میادین شاخص در شامگاه 21 بهمن و.. .از اهم اقدامات این معاونت است.

استقرار گروه‌‌های عملیاتی سازمان آتش‌نشانی 

وی افزود: بازدیدهای ایمنی و شناسایی و رفع خطر از نقاط حادثه‌ساز در قبل از مراسم و همچنین استقرار گروه‌های عملیاتی شامل نیروهای آتش‌نشان، خودروهای سبک و سنگین، موتورسیکلت و... در طول مسیر راهپیمایی توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

نظری اظهار کرد: آمادگی و پیش‌بینی اقدامات گسترده‌ای نیز توسط سازمان بهشت‌زهرا(س) در خصوص برگزاری مراسم 12بهمن در مرقد حضرت امام خمینی(ره) و جایگاه جلوس انجام شده است.

معاون شهردار تهران به گلباران مراسم‌های 12 و 22بهمن اشاره کرد و گفت: صد هزار شاخه گل جهت گلباران مراسم‌های 12بهمن و 120 هزار شاخه گل برای 22بهمن و مراسم میهمانی لاله‌ها توسط سازمان بوستان‌ها و فضای سبز پیش‌بینی شده است.

پاکیزه سازی و آماده‌سازی مسیرهای راهپیمایی 

وی به پشتیبانی از مناطق درگیر به منظور پاکیزه‌سازی و آماده‌سازی طول مسیرهای راهپیمایی در قبل، حین و بعد از مراسم توسط سازمان مدیریت پسماند پرداخت و گفت: نیروها و عوامل کارگری جهت حفظ و پاکیزگی طول مسیر راهپیمایی در قبل، حین و پس از مراسم مستقر و به خدمات‌رسانی خواهند پرداخت. همچنین شرکت شهربان نیز برای حفظ انضباط اجتماعی در طول مسیر راهپیمایی اکیپ‌های خودرویی و موتورسوار را به همراه نیروی اجرایی در طول مسیرهای راهپیمایی مستقر خواهد کرد.

نظری اضافه کرد: پخش تکبیر در شامگاه 21 بهمن در کلیه اماکن شهرداری تهران، کاشت درخت، درختچه و نشاء در مسیرهای راهپیمایی و آماده‌سازی بوستان‌های واقع در مسیرهای راهپیمایی، گل‌آرایی جایگاه، رنگ‌آمیزی کلیه المان‌های میدان آزادی و ... نیز از جمله اقدامات این معاونت برای برگزاری مراسم دهه مبارک فجر است.

انتهای پیام
captcha