کد خبر: 4219890
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴

استقبال زائران ایرانی از جلسات روایتگری مکه‌شناسی در مکه

برپایی سلسله جلسات روایتگری مکه‌شناسی در هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی بیت‌الله الحرام در شهر مکه، با استقبال ضیوف الرحمان مواجه شده است.

استقبال زائران ایرانی از جلسات روایتگری مکه‌شناسی در مکهبه گزارش ایکنا؛ یکی از برنامه‌های زائران در سفر حج، شناخت اماکن دینی و تاریخی شهر مکه و آشنایی با تاریخ سرزمین وحی است که در همین راستا، معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، اقدام به برگزاری سلسله جلساتی با عنوان روایتگری مکه‌شناسی کرده است. 

در موسم حج 1403، مراسم روایتگری مکه‌شناسی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدرضا تابان، روایتگر اعزامی بعثه و در هتل‌های محل اسکان زائران در شهر مکه در حال برگزاری است که این جلسات با استقبال زائران ایرانی مواجه شده است.
 
در ابتدای این مراسم، ابتدا یکی از قاریان ممتاز کشورمان و عضو کاروان قرآنی «نور»، آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت می‌کند و در ادامه حجت‌الاسلام تابان، اماکن تاریخی و دینی شهر مکه از جمله مسجدالحرام، مشاعر مقدسه و... را به صورت تصویری برای زائران تشریح می‌‌کند.

در همین راستا، در سه جلسه روایتگری مکه‌شناسی که روز دوشنبه (13 خرداد)، در هتل‌های «جوهره»، «عیضه احمد الثبیتی» و «الزائرین 2» شهر مکه برگزار شد، حجت‌الاسلام سعیدرضا تابان مطالبی درباره آخرین حج پیامبر(ص) که با حضور مهاجرین و انصار برگزار شد، ارائه داد و گفت: بنابر فرموده امام صادق(ع) هیچ مشرکی در این حج که در ذی‌الحجه سال دهم هجری انجام شد، حضور نداشت.
 
براساس این گزارش، در این حج رسول خدا بسیاری از احکام و تعلیمات اسلام، از جمله احکام حج و ولایت امیرالمؤمنین (ع) را برای جمع بی‌شماری که آن حضرت را همراهی می‌کردند، تشریح فرمودند.

این حج از آن جهت به «حجة الوداع» معروف شد، چون آخرین دیدار پیامبر(ص) با خانه خدا و مردم بود. این حج همچنین به «حجة الکمال» نیز معروف شده، چون دین کامل شد.
انتهای پیام
captcha