کد خبر: 4221932
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷

دعای عرفه ویژه زائران غیرایرانی در حرم رضوی برگزار شد + عکس

دعای پرفیض عرفه ویژه زائران غیرایرانی در حرم مطهر رضوی طنین‌انداز شد.

ویژه برنامه دعای عرفه ویژه زائرین غیرایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار شد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد ذوالفقاری، مدیریت زائران غیرایرانی حرم مطهر رضوی در حاشیه برگزاری دعای روح بخش عرفه در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، گفت: به مناسبت فرارسیدن نهم ذی‌الحجه، روز عرفه، بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) حال و هوای خاصی پیدا کرد. علاوه بر زائران ایرانی، زوار غیر ایرانی بارگاه منور رضوی هم برای شرکت در مراسم قرائت دعای روح‌بخش عرفه به حرم مطهر مشرف شدند.

وی افزود: مدیریت زائران غیرایرانی در راستای رسالت اکرام زائران عرب و اردوزبان، در روز مبارک عرفه اقدام به برگزاری قرائت دعای عظیم الشأن عرفه به همراه سخنرانی و مداحی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالفقاری اظهار کرد: هرکدام از ما بنده‌ها با زبان و ملیّت مختص به خودمان با حال دل با خدا ارتباط می‌گیریم و ماحصل آن اشکی است که جاری می‌شود و دلی است که می‌شکند.

وی ادامه داد: در روز عرفه خداوند به بنده‌ای که دستی به دعا بلند کند و دلش بشکند نظر خاصی می‌کند، این شرایط و حال خوب در حرم امام رضا (ع) برای زائران عرب‌زبان و اردو‌زبان همانند میلیون‌ها زائر دیگر مهیا شد تا زائر گرامی بتواند با زبان و ملیت خودش حال دعا را درک کند، توبه کند و گریه و شکرگزار باشد.

مدیر زائران غیرایرانی حرم مطهر رضوی گفت: در این مراسم معنوی و نورانی حمید عزیزی به قرائت دعای پرفیض عرفه در رواق غدیر حرم مطهر رضوی پرداخت و زائران اردوزبان با زمزمه مناجات عاشقانه سیدالشهدا (ع) با خداوند تبارک تعالی از فضایل این روز بزرگ بهره‌مند شدند.

مراسم قرائت دعای پر فیض عرفه ویژه زائران عرب‌زبان نیز عصر دیروز در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در این مراسم معنوی و نورانی مداح مطرح جهان عرب آیت‌الله الصافی به قرائت دعای پرفیض عرفه پرداخت.

ویژه برنامه دعای عرفه ویژه زائرین غیرایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار شدویژه برنامه دعای عرفه ویژه زائرین غیرایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار شدویژه برنامه دعای عرفه ویژه زائرین غیرایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار شدویژه برنامه دعای عرفه ویژه زائرین غیرایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار شدویژه برنامه دعای عرفه ویژه زائرین غیرایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار شد

انتهای پیام
captcha