کد خبر: 3503573
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴
الویری:

نکوداشت علما از مصادیق تعظیم شعائر الله است

گروه حوزه‌های علمیه: استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: نکوداشت علما از مصادیق تعظیم شعائر الله و پاسداشت ارزش‌هاست.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) حجت‌الاسلام والمسلمین محسن الویری عصر امروز 13 خرداد در مراسم بزرگداشت نیم قرن تلاش علمی آیت الله یوسفی غروی که در ساختمان انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد گفت: نکوداشت یک عالم دینی و شیعه‌پژوه از مصادیق تعظیم شعائر و تکریم ارزش‌ها است و ریشه در پارسایی قلوب دارد.
وی اظهار کرد: وی افزون بر گنجینه علم بودن صفاتی مانند خوش خلقی، گشاده‌رویی، حسن برخورد، شاگردپروری و دوری از عزلت‌نشینی و حضور در صحنه، فروتنی، حلم، وقار و ... را در وجود خود دارند و از مصادیق عالمانی هستند که به فرموده امام صادق(ع) همچون برتری ماه چهارده بر سایر ماه ها بر عابدان افضلیت دارند.
الویری با اشاره به وظایف متعلم در برابر عالم بیان کرد: در روایتی بیان شده معلمی که انتخاب می‌کنید باید عدالت و پختگی علمی داشته و آلوده به قدرت و مشغول به دنیا نباشد و ما خدا را شکرگزاریم که آیت الله یوسفی غروی از همه این صفات برخوردار هستند.
روش علمی یوسفی غروی
همچنین صفری، عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س) در این مراسم بیان کرد: سابقه مطالعات متکی بر تحقیقات غیرنقلی در حوزه، شاید بیش از نیم قرن نباشد و بیشتر تحقیقات گذشته نقلی بوده است.
وی ادامه داد: ما در تحقیقی میدانی با مصاحبه با استاد تحقیقی درباره رویکردهای وی در نگاش کتب داشتیم که این رویکرد با توجه به سنجه‌های ما صورت گرفت.
صفری عنوان کرد: هدف از ورود ایشان به مباحث تاریخی، مبانی وی، روش ایشان، استفاده از منابع و ... که در مجموع به این نتیجه رسیدیم که روش ایشان در نوشتن آثار، تاریخی کلامی بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha