کد خبر: 3802522
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
‌گروه فعالیت‌های جهادی ــ مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) همراه با همه مردم ایران اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین برای یاری و کمک به مردم سیل‌زده کشورمان کرده است.

به گزارش ایکنا؛ مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) در سال ۱۳۶۸ به همت بانوان خیری که همسرانشان در جبهه‌های سازندگی مشغول به خدمت‌رسانی بودند و با هدف توانمندسازی بانوان کم‌بضاعت و آسیب‌دیده اجتماعی و افزایش سطح کمی و کیفی زندگی آن‌ها آغاز به کار کرد. با تداوم فعالیت‎ها در سال ۱۳۸۴ خیریه متوسلین به امام رضا(ع) در قالب مؤسسه‌ای با حضور ۹ نفر از خیرین ثبت شد و تاکنون در حوزه‌های توانمندسازی، هبه، احسان، درمان و کارآفرینی فعال است.

احسان ازجمله وظایف ذاتی خیریه است که در قالب سفره‌های اطعام، توزیع غذای گرم و توزیع سبد‌های غذایی برای افراد نیازمند به صورت ماهانه و در ایام خاص همچون اعیاد و ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود. خانواده‌های تحت پوشش تعدادی ثابت و تعدادی بنا به مناسبت‌های مختلف مانند ماه مبارک یا عید نوروز هستند که به گروه‌های دریافت‌کننده بسته‌های ارزاق در طرح احسان اضافه می‌شوند.

حال این مؤسسه در حرکت خیرجویانه‌ دیگری و همراه با همه مردم ایران به جمع‌آوری کمک‌های نقدی خیرین برای یاری‌رساندن به مردم سیل‌زده کشورمان و برای رهایی هرچه‌زودتر هموطنانمان از این بحران اقدام کرده است.

این مؤسسه در حال حاضر با همکاری هلال احمر و دریافت تائیده لازم برای صدور مجوز، آمادگی خود را جهت جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی نیکوکاران اعلام کرده است. علاقه‌مندان برای مشارکت در این طرح می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری «#۱۰۱۱*۷۸۰*» و یا تماس با مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) به شماره ۴۴۷۴۳۴۱۰ کمک‌های خود را اهدا کنند.

همچنین می‌توانید از طریق شماره کارت بانکی «۱۰۵۸، ۲۱۶۵، ۱۰۱۲، ۵۸۹۲»، شماره شبا «IR۱۲۱۰۱۵۰، ۰۰۰۰، ۰۰۴۵، ۹۳۰۲، ۱۷۲۲۰۳» و شماره حساب «۴۵۹۳۰۲۱۷۲۲۰۳» بانک سپه کمک‌های خود را واریز کنند.

از اقدامات و فعالیت‌های مؤسسه متوسلین به امام رضا(ع) می‌توان به طرح تأسیس و راه‌اندازی مرکز بین‌المللی مغز و اعصاب ایران اشاره کرد که به صورت تخصصی در سطوح مختلف از جمله تشخیص، درمان، آموزش و صنعت توریسم درمانی فعالیت می‌کند. این مرکز متعلق به هیئت امنا، هیئت مدیره یا هیچ شخص حقیقی و حقوقی نیست و تمام عواید مادی آن صرف امورعام‌المنفعه می‌شود.

«آسمان را به خاطر بسپار» نیز از دیگر طرح‌های این مؤسسه خیریه است. در قالب این طرح دانش‌آموزان مستعد محروم تحت حمایت قرار می‌گیرند تا هزینه‌های تحصیل آنان تأمین شود و از خدمات متنوعی همچون کلاس‌های کمک آموزشی و اردو‌های علمی و فرهنگی بهره‌مند شوند.

خانواده‌های تحت حمایت مؤسسه متوسلین به امام رضا(ع) به طور معمول بی‌سرپرست و یا بدسرپرست هستند؛ بدین منظور مؤسسه برای توانمندسازی آنان نیز اهتمام دارد؛ بدین جهت به آموزش‌های مهارت‌محور اقدام می‌کند. ارائه مشاوره‌های روحی و روانی و باورمند کردن آنان به توانایی‌هایشان نیز از دیگر اقدامات این مؤسسه است.
مرهم ایران باشیم
همچنین، مبدأ اصطلاح نذر فرهنگی که در سال‌های اخیر رواج یافته نیز مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) است. در نذر فرهنگی فرد نذرکننده کاری فکری، خلاقانه، فرهنگی یا تخصصی را برای دیگران با توجه به تخصص خود انجام می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: