کد خبر: 3827311
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
رئیس المصطفی در ارتباط ویدئویی با دانشجویان بوسنیایی:
گروه حوزه‌های علمیه – رئیس جامعةالمصطفی العالمیه گفت: اگر امروز شاهد جنایت‌ها و بی‌عدالتی فراوان در یمن، فلسطین و سایر کشورهای جهان به ویژه مسلمانان هستیم، نتیجه تمدن‌های بریده از معنویت، اخلاق و ارزش‌های انسانی است.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام و المسلمین علی عباسی، صبح امروز دوشنبه، 24 تیرماه در گفت‌‌وگوی زنده از طریق ویدئو کنفرانس با نخستین انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه بزرگ اسلامی بوسنی و هرزه گوین اظهار کرد: یکی از مسئولیت‌‌های افرادی که فعالیت در عرصه ترویج و تبیین رسالت دینی را برمی‌گزینند، معرفی چهره حقیقی اسلام ناب است، به ویژه در زمانی که برخی می‌کوشند چهره اسلام را غبارآلود نشان دهند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروزه، برخی از رسانه‌های وابسته به قدرت‌های استعماری، برای گسترش اسلام‌هراسی می‌کوشند.
رئیس جامعةالمصطفی دین‌شناسی را از نعمت‌های بزرگ الهی برشمرد و افزود: حضور در عرصه‌های اجتماعی به منظور ترویج و تبیین معارف الهی، از وظایف کسانی است که به این نعمت ارزشمند آراسته شده‌اند.
عباسی با اشاره به وظیفه انسان در قبال نعمت‌های الهی گفت: وقتی خدا نعمتی به انسان عطا می‌‌کند، در قبال آن وظیفه و مسئولیتی متوجه انسان می‌شود. علم هم جزو مهم‌ترین نعمت‌های الهی است و برای انسان مسئولیت ایجاد می‌کند.
رئیس جامعةالمصطفی، در ادامه، دین‌شناسی و آشنایی با معارف دینی و الهی را نعمت بزرگی برشمرد و تصریح کرد: در آموزه‌های اسلامی بر اهمیت دین‌شناسی بسیار تأکید شده است؛ در روایات آمده است وقتی خدا بخواهد به انسان خیری اعطا کند، وی را در عرصه دین‌شناسی و شناخت معارف الهی وارد می‌سازد.
وی افزود: در روایات آمده است کسی که معارف الهی را یاد بگیرد و به آن عمل کند و سپس به دست دیگران و مشتاقان برساند، در باطن عالم عظمت دارد. در این جا، آیاتی که درباره بزرگی اهل علم نازل شده است، معنا می‌یابد.
عباسی با اشاره به نیاز ضروری مسلمانان منطقه بالکان به پیام‌رسانان اسلام ناب، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، مسئولیت نشر و بسط اسلام ناب را در دنیا برعهده دارد و این مسئولیت الهی و انسانی را انجام می‌دهد. پیام انقلاب اسلامی، به سود همه انسان‌هاست. ما به دنبال تحقق عقلانیت، معنویت و عدالت جهانی هستیم.
رئیس جامعةالمصطفی با بیان این که معنویت، اخلاق و ارزش‌های انسانی برای ما مهم است، بیان کرد: متأسفانه، امروزه، این مفاهیم والا در بخشی از دنیای امروز و برای برخی از مدعیان حقوق بشر فراموش شده است.
وی با اشاره به مظالمی که در روابط بین‌المللی دیده می‌شود، تصریح کرد: منافع مادی سبب می‌‌شود همه این مسائل عقلانی و انسانی نادیده گرفته شود.
عباسی به وظیفه سنگین چنین افرادی اشاره و تأکیدکرد: تلاشگران عرصه علم‌آموزی پس از دانش‌آموختگی باید به اجتماع رجوع کنند و وارد صحنه عمل شوند و علم خویش را در اختیار دوستان و مشتاقان یادگیری معارف ناب الهی قرار دهند.
گفتنی است در نخستین انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه بزرگ اسلامی بوسنی، 26 نفر از دانش‌آموختگان این دانشگاه، در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، به ترتیب در رشته «فلسفه و عرفان» و «فلسفه اسلامی» حضور داشتند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: