کد خبر: 3855315
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
آیت‎الله‎ علوی گرگانی:
گروه حوزه‌های علمیه ــ آیت‌الله علوی گرگانی گفت: رهبر انقلاب همیشه تاکید دارند که به جوانان داخل کشور اعتماد کنیم؛ ایرانی‌ها با این تفکر پویا نباید وابسته باشند و همه این‌ها در زیر سایه مهدویت به دست خواهد آمد.
رشد و پیشرفت علمی و مادی در سایه فرهنگ مهدویت به دست می‌آیدبه گزارش ایکنا، آیت‎الله علوی گرگانی امروز 16 آبان در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم  و در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی مهدویت که در دفتر ایشان در قم برگزار شد گفت: تنها راه نجات، راهی است که به خانه اهل بیت(ع) متصل باشیم.
ایشان افزود: اهل بیت(ع) ما را به تلاش و جهاد علمی سوق داده‌اند و قرار نیست در این مسیر توسل و تولی چشم بسته باشیم بلکه باید پیوسته در حال علم‎آموزی باشیم زیرا علم نور است و جامعه را از ضلالت خارج می‌کند.
آیت‌الله علوی گرگانی بیان کرد: قرآن کریم بیان می‌کند که انسان‌ها پس از تولد هیچ چیزی نمی‌دانند ولی خداوند ابزار کار را به ما داده است و او را با چشم، گوش و دل، پذیرای علم و معارف کرد؛ با دیدن، شنیدن و فهم و درک درونی انسان به مراتب عالی می‌رسد و اگر از طریق قرآن و اهل بیت(ع) حرکت کنیم، راه‌های دیگر آنها را گمراه و حیرت‌زده نخواهد کرد.
ایشان گفت: رهبر انقلاب همیشه تاکید دارند که به جوانان داخل کشور اعتماد کنیم؛ ایرانی‌ها با این تفکر پویا نباید وابسته باشند و خوشبختانه تلاشگران جوان جهاد دانشگاهی در این عرصه موفق بوده‌اند.
ایشان افزود: جوانان ما باید برای رسیدن به موفقیت از نظرات هم استفاده و بهترین نظرات را انتخاب کنند؛ اگر کمالات علمی در کنار هم قرار گیرد، باید احسن را انتخاب کنید و ایران به بهترین شرایط برسد؛ باید به جایی برسیم که دنیا به دنبال ایرانی‌ها باشد.
آیت‌الله علوی گرگانی بیان کرد: باید کاری کنیم که انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها برای علم‌اندوزی به ایران بیایند؛ باید به امر رهبری گوش بدهید و به افضل ملل جهان تبدیل شویم.
این مرجع تقلید تصریح کرد: همه این مسایل زیر سایه مهدویت است؛ ما علاقه‌مند هستیم که وابسته به این حرکت باشیم و همه حرکات خود را مهدوی بدانیم؛ وقتی رهبر انقلاب ما مهدوی است همه ما هم باید مهدوی باشیم.
ایشان گفتند: روزنهم ربیع و آغاز ولایت امام زمان(عج) روز مبارکی است که خوشبختانه میزبان تلاشگران جهاد دانشگاهی بودیم و امیدواریم این مسیر مبارک علم و عمل و دین به سرمنزل مقصول برسد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: