کد خبر: 3858034
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
گروه حوزه‌های علمیه – رئیس جامعةالمصطفی(ص) العالمیة در دیدار با مسئولان مرکز تخصصی علوم قرآنی نجف اشرف گفت: جامعةالمصطفی(ص) آماده است تفاهم‌نامه‌ای در زمینه همکاری علمی با این مرکز تخصصی و صدور مدارک علمی معتبر، پس از فراهم‌سازی شرایط امضا کند.

به گزارش ایکنا، حجت الاسلام و المسلمین علی عباسی در دیدار مسئولان مرکز تخصصی علوم قرآنی نجف اشرف، از میهمانان کنفرانس «وحدت اسلامی» اظهار کرد: امروز توجه روزافزون به مباحث قرآنی و تفسیر قرآن در حوزه‌های علمیه ضروری است و به برکت پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این مسائل در حوزه علمیه قم بیشتر مورد توجه قرار گرفته و لازم است زمینه‌های پژوهشی با موضوع قرآن نیز بیش از پیش مدنظر باشد.

وی با اشاره به تلاش جامعةالمصطفی(ص) به منظور توسعه رشته‌های قرآنی، از رشته‌هایی سخن گفت که المصطفی(ص) در زمینه قرآن برای نخستین بار طراحی و اجرا کرده است. وی افزود: در صورت تمایل مسئولان مرکز یاد شده، جامعةالمصطفی(ص) آمادگی دارد این مرکز را در زمره مراکز پیوسته ثبت کند.

در ابتدای این دیدار مسئولان مرکز تخصصی علوم قرآنی نجف اشرف، ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس جامعةالمصطفی(ص)، درباره سطوح تحصیلی و شرایط آموزشی مرکز مزبور توضیح دادند و با اشاره به سطح مطلوب آموزشی مرکز، تصریح کردند: بسیاری از علما و شخصیت‌های علمی عراق به تحصیل در این مرکز تمایل دارند و این، نشان‌دهنده توانایی‌های علمی این مرکز است. همچنین درباره استادان، سطح علمی و مدارک تخصصی آنان توضیحاتی ارائه شد.

همچنین دست‌اندرکاران مرکز تخصصی علوم قرآنی نجف اشرف تقاضا داشتند، جامعةالمصطفی(ص) در زمینه صدور مدرک معتبر علمی با مرکز مزبور همکاری کند.

یادآور می‎شود، مرکز تخصصی علوم قرآنی نجف اشرف تحت اشراف مؤسسه اسرا، زیرنظر آیت‌الله جوادی آملی قرار دارد و دروسی معادل سطح ۳ حوزه علمیه را در زمینه علوم قرآنی ارائه می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: