کد خبر: 3902676
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با بیان اینکه فعالیت‌های آیت‌الله العظمی جوادی آملی در ایام تعطیلات کرونایی سرعت بیشتری پیدا کرد، اظهار کرد: در حال حاضر حضرت استاد مشغول ملاحظه جلد ۵۸ و ۵۹ تفسیر تسنیم برای چاپ هستند، ضمن اینکه ایشان تفسیر تسنیم را در همین ایام به پایان رساندند.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی دفتر آیت‌الله العظمی جوادی آملی در تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین جوادی آملی در نشستی با مسئولان دفاتر بیان کرد: تمام فعالیت‌های آیت‌الله العظمی جوادی آملی نه تنها هیچ کدام در این ایام کند نشد، بلکه سرعت بیشتری پیدا کرد. نشانه آن این است که در حال حاضر حضرت استاد مشغول ملاحظه جلد ۵۸ و ۵۹ تفسیر تسنیم برای چاپ هستند، ضمن اینکه ایشان تفسیر تسنیم را به پایان رساندند.

وی با اشاره به تداوم فعالیت‌های تفسیری، فلسفی و نهج‌البلاغه آیت‌الله جوادی آملی افزود: جلد یازدهم از بحث «ادب فنای مقربان» ایشان که در مجموع ۱۲ جلد می‌شود، تمام شده و یک جلد دیگرش مانده تا دوره ۱۲ جلدی شرح زیارت جامع تکمیل شود. الان هم جلد سوم شرح نهج‌البلاغه که همان کتاب «سلونی قبل ان تفقدونی» است، در حال آماده شدن برای چاپ است و ایشان آن را ملاحظه کردند. برغم همه سختی‌های ناشی از بیماری کرونا در این مدت فعالیت‌های ایشان کند و تعطیل که نشد، بلکه بالاتر هم رفت.

رئيس بنياد بين‌المللی علوم وحيانی اسراء در تشریح برنامه‌های آیت‌الله جوادی آملی در ماه مبارک رمضان نیز بیان کرد: هر شب برنامه جلوه‌های رمضانی از تلویزیون اسراء پخش می‌شد که بنده در خدمت این برنامه خوب بودم. چند برنامه برای مرحوم کلینی برگزار شد و پیامی نیز آیت‌الله جوادی آملی درباره مرحوم صدوق دادند. در مورد ولادت امام حسن مجتبی(ع) برنامه دیگری ضبط شد. در مجموع کارکنان رسانه‌ای بیش از هزار ساعت برنامه ضبط کردند که قابل ارائه برای صداوسیماست.

وی درباره شیوه عملکرد دفاتر آیت‌الله جوادی آملی اظهار کرد: خداوند فرمولی را در قرآن برای ما قرار داده که از آن غافل هستیم. آن همان بحث «إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْکُمْ» است. باید دین خدا را نصرت کنیم، اگرچه خداوند در مقام ذات نیاز به نصرت ندارد. معنای نصرت دین این است که آداب الهی، اخلاق الهی و آن چیزهایی که حق خداوند سبحانه و تعالی در گستره نظام طبیعت و نظام انسانی است رعایت شود. اگر نصرت دین اتفاق افتاد، همه چیز برای کار خوب و بهتر آماده و مهیاست، موفقیت آیت‌الله جوادی آملی هم در این است که برای رضای خدا کار می‌کند.

فرزند آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در پایان با اشاره به مأموریت ذاتی دفاتر اظهار کرد: مأموریت ذاتی دفاتر فعالیت فقهی آنان است، این احکام و حدود الهی و قوانین الهی باید در جامعه گسترش پیدا کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: