کد خبر: 3914182
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات:
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، ضمن قدردانی از موکب‌های اربعین در خدمت‌رسانی به مردم در دوران شیوع کرونا، از همه موکب‌ها برای پیوستن به خدمت جهادی کمک مؤمنانه دعوت کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، محمد جلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، در پیامی از خدمات جهادی موکب‌های اربعین حسینی به‌ویژه در طرح کمک مؤمنانه و یاری رساندن به هموطنان عزیز در مقابله با ویروس کرونا تجلیل کرد و از تمام ستاد‌های استان و مواکب خواست به این خدمت خداپسندانه و همکاری با دستگاه‌های ذیربط از جمله ادارات کل بهداشت استان‌ها ادامه دهند.

در این پیام آمده است: اجتماع دوست‌داران اهل بیت علیهم السلام تحت بیرق حسینی و تلاش مجاهدانه، بدون ریا و دور از چشم‌داشت‌های مادی در ارائه خدمات به زائران در قالب موکب‌های اربعین حسینی، الگویی موفق از تشکل‌های مردمی است و اعتماد عمومی به این تشکل‌های مردمی و مذهبی برآمده از بطن جامعه در کنار انگیزه‌های دینی، سرمایه ارزشمند این سازمان‌های مردم نهاد است.

این تجربه موفق از برنامه‌ریزی و اجرای سریع سامانه‌های خدماتی از برپایی مکان‌های استراحت گرفته تا طبخ و توزیع غذا و ارائه خدمات مربوط به حوزه سلامت، موکب‌های اربعینی را تبدیل به نیروی موثر و سریع در برابر حوادثی، چون سیل و زلزله و این اواخر شیوع اپیدمی کرونا کرده است.

ستاد بازسازی عتبات عالیات این افتخار را دارد که در تمامی این سال‌ها، به‌عنوان سیاست‌گذار و هماهنگ‌کننده، در خدمت این تشکل‌های مردمی مذهبی باشد و بر خود فرض می‌داند از مدیران اجرائی، اعضای هیات امناء و خادمان تمامی مواکب تقدیر و تشکر خود را اعلام می‌دارد و به‌عنوان تنها مرجع سیاست‌گذار و هماهنگ‌کننده امور موکب‌ها، توفیق روز افزون این خادمان و جهادگران را خواستار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: