کد خبر: 3931543
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به امکان مشاهده لحظه به لحظه تکمیل طرح پازل همدلی ایرانیان، گفت: با تکمیل این پازل 60 هزار دانش‌آموز صاحب لوازم‌التحریر می‌شوند.

مهدی کاظمی‌خالدی، رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به تداوم طرح پازل همدلی که با هدف تأمین اقلام نوشت‌افزار 60 هزار کودک دانش‌آموز مددجوی بهزیستی اجرا می‌شود، گفت: آمار لحظه به لحظه تکمیل این پازل به صورت کاملاً شفاف در سایت بهزیستی برای عموم قابل مشاهده است و هر کس با تکمیل هر تعداد پازل که بخواهد می‌تواند به صورت آنلاین شاهد تکمیل پازل همدلی ایرانیان به تفکیک استان باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بخشی از این کمک‌ها برای تهیه تبلت و یا تلفن همراه برای دانش‌آموزان نیازمند هزینه خواهد شد؟ گفت: علی‌رغم شیوع کرونا و آموزش غیرحضوری، بچه‌ها همچنان نیاز به نوشت‌افزار و دفتر دارند. انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار نیز پای کار آمده‌اند تا کمک کنند جنس ایرانی مرغوب در اختیار 60 هزار دانش‌آموز مددجوی بهزیستی قرار داده شود. طرح پازل همدلی با هدف جمع‌آوری مشارکت‌های خُرد است تا با توجه به افزایش قیمت نوشت‌افزار، این اقلام به دست دانش‌آموزان نیازمند رسانده شود. در قالب طرح ایران همدل نیز تهیه تبلت برای بچه‌ها در حال پیگیری است. این اقدام هزینه بالایی را می‌طلبد که نیازمند کمک‌های بیشتری نیز هست اما طرح پازل همدلی برای جمع‌آوری مشارکت‌های خُرد است.  

کاظمی در پاسخ به این سؤال که با توجه به فعالیت نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خصوص تهیه نوشت‌افزار برای کودکان محروم، آیا اقدامات شما با این نهادها هم‌پوشانی ندارد؟ بیان کرد: خیر؛ این طرح صرفاً برای پوشش مددجویان بهزیستی است. البته با توجه به وضعیت موجود درخواست‌ها برای دریافت کمک هزینه خرید نوشت‌افزار و تبلت بالا رفته است و ما با کمک مردم در تلاش برای رفع این نیازها هستیم اما فاصله زیادی تا تأمین نیازهای موجود داریم.

397350 قطعه تا تکمیل پازل همدلی ایرانیان/ 60 هزار کودک صاحب لوازم‌التحریر می‌شوند

رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی ادامه داد: اجرای طرح پازل همدلی صرفاً برای تهیه اقلام نوشت‌افزار نیست بلکه ما تلاش می‌کنیم فضایی را ایجاد کنیم که به صورت کاملاً شفاف و قابل اعتماد مردم در قالب همدلی گسترده، نیاز دانش‌آموزان را برآورده کنند. این بزرگ‌ترین پازل دنیا و نمادی برای مشارکت واقعی مردم در ایران و نماد همدلی مردم در دوران کروناست که با اسم تمام مشارکت‌کنندگان ثبت خواهد شد.  

کاظمی به پویش بزرگ ایران همدل که به صورت سراسری و مشترک اجرا می‌شد نیز اشاره کرد و گفت: این پویش تا پایان ماه صفر اجرا شد و به زودی گزارش آن جمع‌بندی و به مردم تقدیم می‌شود. البته همچنان بهزیستی برای تأمین جهیزیه و مسکن فعال است و در حال ایجاد مسیرهای مشارکت برای آن هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به مشکلات تأمین معیشت، سایر حوزه‌های مشارکتی مثل تهیه مسکن و جهیزیه و ... اولویت خود را از دست داده‌اند؟ تصریح کرد: سازمانی مانند بهزیستی، که تعداد بالایی از مجموعه‌های خیریه را نیز در کنار خود دارد، در جریان پویش همدلی مؤمنانه و ایران همدل در بحث معیشت کمک کرد و درست است که اکنون معیشت در اولویت است، اما بسیاری از افرادی که مشکل مسکن، جهیزیه و ... را داشتند با توجه به شرایط به وجود آمده، مشکلات بزرگتری پیدا کردند و به کمک مالی نیاز دارند. به همین دلیل باید کلان‌تر نگاه کنیم و با نگاه جدی‌تری به این مشکلات، اقدامات بنیادی انجام دهیم.

یادآوری می‌شود، در پویش پازل  همدلی، پازل نقشه ایران با ۶۰۰ هزار قطعه در ابعاد ۲۰ در ۳۰ متر تهیه شده و علاقه‌مندان و خیرانی که درصددند در این پویش شرکت کنند، با خرید هر قطعه پازل به قیمت ۱۰ هزار تومان در تأمین لوازم‌التحریر و کوله و وسایل مدرسه برای دانش‌آموزان آن منطقه سهیم می‌شوند. قرار است این پازل به عنوان بزرگ‌ترین پازل دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود. با پرداخت هر 10 هزار تومان یک قطعه از این پازل تکمیل می‌شود و مخاطبان گرامی هنگام مراجعه به سایت پازل همدلی عدد لحظه به لحظه تکمیل شدن پازل را مشاهده خواهند کرد.

397350 قطعه تا تکمیل پازل همدلی ایرانیان/ 60 هزار کودک صاحب لوازم‌التحریر می‌شوند

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: