کد خبر: 3969097
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
کتاب «روش‌های پاسخ به شبهات در قرآن و روایات» به قلم فرشته محمد احمدآبادی از سوی مرکز نشر هاجر چاپ و روانه بازار شد. 
ارسا/ کتاب «روش‌های پاسخ به شبهات در قرآن و روایات» منتشر شدبه گزارش ایکنا، مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کتاب «روش‌های پاسخ به شبهات در قرآن و روایات» نوشته فرشته محمد احمدآبادی را منتشر و در دسترس عموم قرار داد.
 
در کتاب روش‌های پاسخ به شبهات در قرآن و روایات؛ شیوه‌های پاسخگویی به شبهات در قرآن و روایات (مناظره، خطابه، روش‌های غیرتنبیهی و تنبیهی) ارائه شده است و مثال‌هایی از رفتارهای انبیا و ائمه(ع) در موقعیت‌های مختلف برای درک بهتر آورده شده است.
 
از راه‌های مبارزه با بنیادهای اعتقادی و تعالیم عملی یک دین، ایجاد شبهه در عقاید مردم و متزلزل ساختن آن عقاید است. پاسداری و دفاع از عقاید دینی، نزد انبیاء و ائمه از ارزش بسیار والایی برخوردار است. تنها با ارائه پاسخ صحیح نمی‌توان پاسخگوی موفق بود، بلکه باید با روش‌های مناسب، با این شبهات برخورد کرد تا بتوان تاثیرات آن را خنثی کرد؛ شبهات را می‌توان از لحاظ هدف و موضوع تقسیم کرد.
 
این اثر بر اساس روش توصیفی و تحلیلی شبهات مطرح شده در قرآن و روایات را استخراج کرده و به توصیف و بررسی روش‌های مختلف پاسخگویی به شبهه و تحلیل آن با استفاده از تفاسیر پرداخته و به این سؤالات پاسخ می‌دهد که قرآن و انبیاء و ائمه در تعامل با شبهه‌کنندگان مختلف چه روش‌های گفتاری و رفتاری دارند و جایگاه و کاربرد هر یک کجاست.
 
منظور از شبهه در این نوشتار، شبهات اعتقادی است. با بررسی و توصیف شبهات مطرح شده در آیات و روایات معصومان و تحلیل و تفسیر پاسخ‌های داده شده از سوی آن بزرگواران، می‌توان گفت روش‌های مختلفی برای پاسخگویی به شبهات اعتقادی وجود دارد که با توجه به شرایط مختلف و نوع شبهه و شبهه کننده متفاوت است.
 
کتاب «روش‌های پاسخ به شبهات در قرآن و روایات» در ۱۳۶ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و به قیمت ۱۴ هزار تومان به صورت قطع رقعی از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: