کد خبر: 3970182
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
مدیر قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه در گفت‌وگو با ایکنا؛
مدیر قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه گفت: طرح کتابخوانی مطالعه و ایده‌پردازی کتاب اندیشه‌های اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عنوان «ضُیُوفُ الرَّحمن» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن حسینی، مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه کشور، در گفت‌وگو با ایکنا، در مورد عناوین مهم‌ترین ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان اظهار کرد: این دو برنامه در مدیریت قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه کشور تدوین و ابلاغ شده است.

وی افزود: یکی از طرح‌ها، «ضُیُوفُ الرَّحمن» است که در سطح طلاب و اساتید و خانواده‌ها ارائه شده است. مهم‌ترین ویژگی این برنامه، طرح مطالعه و ایده‌پردازی در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب است که این طرح توسط دارالقرآن‌های مراکز مدیریت استانی در مدارس علمیه اجرا می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: در این طرح از کتاب رهبر معظم انقلاب، ایده‌پردازی در خصوص کاربست معارف و اصل طرح این کتاب در حوزه‌های علمیه ارائه شده است که به ۱۴ ایده برتر نیز جوایزی نفیسی اهداء می‌شود.

مسابقه تفسیر از کتاب سی جزء استاد قرائتی برگزار می‌شود

مدیر قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه کرد: دومین طرح در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود که شامل مسابقه تفسیر از کتاب سی جزء استاد قرائتی است، این طرح با هماهنگی ستاد تفسیر استاد قرائتی برگزار می‌شود. در این طرح آیات طلایی هر جزء و سی موضوع از سی جزء برای سی روز انتخاب شده است.

وی افزود: مخاطبین این مسابقه، طلاب و خانواده‌ها شامل خواهران و برادران طلبه ایرانی و خارجی هستند و این مسابقه در تمام مراکز خراسان و اصفهان و قم فراگیر است. امیدواریم این طرح نیز با استقبال خوبی از سوی طلاب مواجه شود، در انتها نیز به ۱۱۴ نفر جوایز نفیس شامل ۵۷ طلبه و ۵۷ نفر از خانواده طلاب شامل همسر و فرزندان اهداء خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: