کد خبر: 3985713
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از پذیرش دانشجو در این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید به صورت رایگان خبر داد.

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اعلام شد

به گزارش ایکنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ضمن اعلام این خبر افزود: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در سال تحصیلی جدید در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.
وی اظهار کرد: خداوند را شاکریم که امسال نیز با پذیرش جوانان مومن و قرآنی می‌توانیم گامی را در جهت آموزش و تربیت علاقه‌مندان به ساحت مقدس و نورانی قرآن کریم برداریم. امیدواریم در سال تحصیلی جدید نیز بتوانیم در مسیر اعتلای فرهنگ قرآن و اهل بیت علیهم السلام در جامعه قدم برداریم.
حجت الاسلام نقیب در خصوص شرایط پذیرش دانشجو در سال تحصیلی 1401-1400 گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم امسال 442 نفر در مقطع کارشناسی و 190 نفر در مقطع ارشد جذب خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه کلیه مراحل تحصیل در این دانشگاه رایگان است، اظهار کرد: امسال با توجه به اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشکده های آمل، تهران، اصفهان، شیراز، قم، کرمانشاه و مشهد علاوه بر مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرند و دانشکده های بجنورد، بندرعباس، زابل، زاهدان، میبد، ملایر، خوی، مراغه، خمین، سبزوار و شاهرود نیز پذیرای علاقه مندان در مقطع تحصیلی کارشناسی می‌باشند.
وی همچنین در خصوص نحوه پذیرش دانشجو نیز گفت: در مقطع ارشد کلیه پذیرش‌ها از طریق کنکور سراسری می‌باشد و در کارشناسی نیز دانشکده‌های علوم قرآنی قم، تهران، مشهد، اصفهان و شیراز از طریق آزمون سراسری و مابقی دانشکده‌ها از طریق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه در خصوص رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه عنوان کرد: رشته‌های این دانشگاه در حال حاضر در مقطع ارشد، رشته علوم قرآنی در 3 گرایش اعجاز، مستشران، ادبی و در مقطع کارشناسی، رشته علوم قرآن و حدیث می باشد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر تسهیلاتی که برای کلیه دانشجویان بر اساس ضوابط وزارت علوم همچون ارائه وام های شهریه، ضروری، ازدواج، ودیعه مسکن و تحصیلی در نظر گرفته شده است، تسهیلات ویژه‌ای نیز برای حافظان، قاریان و ممتازان قرآنی در نظر داریم.
نقیب در پایان خاطرنشان کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه و شرایط پذیرش در این مجموعه قرآنی، می توانند از طریق آدرس اینترنتی WWW.QURAN.AC.IR و یا شماره تماس 025-37604070و صفحه مجازی دانشگاه در پیامرسان ایتا https://eitaa.com/quran_ac_ir و پیامرسان سروش https://sapp.ir/quran.ac.ir مراجعه نمایند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: