کد خبر: 4005206
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه خبر داد:
رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم از فارغ‌التحصیلی بیش از ۵۰۰ روحانی سطح ۳ (کارشناسی ارشد) و سطح چهار (دکترا) با موضوع مهدویت خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی، دبیر ستاد مهدویت و رئیس مرکز تخصصی مهدویت، شامگاه جمعه 23 مهر در همایش «عهد علمی دانشگاهیان با حضرت ولی عصر(عج)» که با حضور مسئولان دانشگاهی کشور در ساختمان ۳۱۳ مسجد جمکران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم حوزه‌های علمیه، پرداختن به موضوع مهدویت است که مصداق آن را می‌توان تلاش‌ شیخ صدوق، شیخ طوسی، شیخ مفید و سایر بزرگان علم و اندیشه دانست.

استاد حوزه علمیه قم افزود: اکنون تحقیقات و تربیت نیرو به نحو اخص صورت می‌پذیرد. متأسفانه طی سال‌های گذشته موضوع مهدویت مهجور مانده و برخی از اتهامات ترسیدند که اگر کسی حرفی بزند بگویند حجتیه‌ای است. بعدها موضوع مهدویت به دست یک‌سری مداح بی‌سواد افتاد که حتی یک کتاب هم ندیده‌ بودند چه برسد تورق کرده باشند. به هر حال این دوران با فراز و فرود سپری شد تا در سال ۸۰ مرکز تخصصی مهدویت به صورت متمرکز گام‌های مؤثری را در عرصه آموزش و تربیت و نیز تبلیغ و ترویج برداشت، به طوری که امروز این مرکز بیش از ۵۰۰ نفر در طرح ۳ و ۴ که ارشد و دکترا هستند، فارغ التحصیل در موضوع مهدویت دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کلباسی ادامه داد: البته مراکز دیگری با موضوع مهدویت فعالیت می‌کنند، مانند مؤسسه مهدی موعود یا بنیاد موعود که در سطوح ۳ و ۴ فعالیت می‌کنند. در حال حاضر مرکز تخصصی مهدویت دارای نشریه علمی ـ پژوهشی است که ۷۲ شماره از آن به چاپ رسیده و ۵۰۰ مقاله علمی در آن منتشر شده است. لذا این مرکز علمی آمادگی دارد که به منظور ارائه آموزش‌های علمی و تربیتی، سرفصل‌های آموزشی و نشست‌ با مراکز علمی کشور همکاری کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: