کد خبر: 4011158
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
طی یک هفته به صورت پخش و داوری فایل‌های تصویری /

مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که به صورت داوری فایل‌های تصویری ضبط شده برگزار می‌شود از امروز 16 آبان‌ماه در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شده و تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

پوستر چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن

به گزارش ایکنا، مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از صبح امروز 16 آبان‌ماه به صورت غیر حضوری در ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

این مسابقات در نوبت صبح از ساعت 8 تا 12 و در نوبت بعدازظهر نیز از ساعت 14:30 تا 20 در جریان خواهد بود.

این مرحله برای اولین بار در دوران کرونایی به مسابقات سراسری قرآن اضافه شده و طی آن فایل تصویری شرکت‌کنندگان که پیش از این (طی روزهای 25 و 26 مهرماه) در ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌ها ضبط شده است، در حضور گروه داوری پخش و قضاوت می‌شود.

ضبط تصویری این دوره از مسابقات بر خلاف سال گذشته که در مراکز صدا و سیمای استان‌ها صورت می‌گرفت، در این دوره در ادارات کل اوقاف و ‌امور خیریه استان‌ها انجام شده است تا همانگونه که‌ گفته شد در آبان‌ماه به داوری گذاشته شود.

در این مرحله از مسابقات اجرای 390 شرکت‌کننده شامل 257 شرکت‌کننده در بخش آقایان و 133 شرکت‌کننده در بخش بانوان مورد داوری قرار می‌گیرد.

در بخش آقایان در رشته قرائت تحقیق 77 نفر، قرائت ترتیل 50 نفر، حفظ کل قرآن 63 نفر، حفظ 20 جزء قرآن 40 نفر و اذان نیز 27 نفر حضور دارند.

همچنین در بخش بانوان نیز در رشته قرائت تحقیق فایل تصویری 23 نفر، در رشته قرائت ترتیل 33 نفر، در رشته حفظ کل قرآن 45 نفر و در رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم 32 نفر داوری می‌شود. رشته اذان صرفاً ویژه آقایان در نظر گرفته شده است.

نفرات برتر این مسابقات به فینال چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که اواخر آذرماه برگزار می‌شود، راه می‌یابند.

هنوز در مورد شیوه برگزاری فینال به صورت قطعی تصمیم‌گیری نشده اما تلاش برگزارکنندگان مسابقات بر این است تا فینال به صورت حضوری برپا شود.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: