کد خبر: 4029382
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
با پیام مقام معظم رهبری برگزار می‌شود؛

رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن‌اسلامی جامعةالمصطفی گفت: امید است ۱۴ بهمن با پیام رهبر معظم انقلاب‌اسلامی و سخنرانی یکی از مراجع تقلید و آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیرحوزه‌های علمیه در سالن همایش‌های قدس مرکز جامع امام خمینی(ره) برگزار شود.

همایش بین‌المللی حضرت حمزه(ع) در قم برگزار می‌شود/پنج کتاب ویژه کنگره بین‌المللی حضرت حمزه(ع) منتشر می‌شود

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، عضو هیئت‌ علمی جامعةالمصطفی العالمیه و رئیس کنگره بین‌المللی حضرت حمزه(ع) شامگاه دوشنبه ۲۷ دی‌ماه در دیدار با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه اظهار کرد: تاکنون موفق به برگزاری کنگره بزرگداشت حضرت خدیجه(س) با چاپ ۶ کتاب شامل؛ دو جلد عربی و چهار جلد فارسی، همچنین تاسیس مؤسسه‌ای فرهنگی با عنوان حضرت خدیجه(س) شده‌ایم.

وی ادامه داد: از دو سال پیش و قبل از شیوع کرونا با استقبال مقام‌معظم رهبری و تشکیل شورای سیاست‌گذاری با حضور نخبگان حوزوی و دانشگاهی، تدارک کنگره بین‎المللی تکریم و بزرگداشت حضرت حمزه(ع) را در دستور کار قرار دادیم که امید است ۱۴ بهمن  از ساعت ۸ تا ۱۲ با پیام رهبر معظم انقلاب‌اسلامی و سخنرانی یکی از مراجع تقلید و آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیرحوزه‌های علمیه در سالن همایش‌های قدس مرکز جامع امام خمینی(ره) برگزار شود.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی العالمیه اظهار کرد: به‌منظور تببین هر چه بیشتر این کنگره بین‌المللی ۳۰ پیش نشست در شهر‌های قم، مشهد، اصفهان، گلستان، تبریز و ترکیه برگزار کرده‌ایم که تمام این نشست‌ها پیاده‌سازی و با آثار سفارشی ارائه شده به دبیرخانه کنگره، شاهد پنج جلد کتاب شامل؛ مقالات رسیده و متن سخنرانی‌های نشست‌های علمی منتشر خواهد شد.

نظر مراجع درباره کنگره حضرت حمزه

رئیس کنگره بین‌المللی حضرت حمزه(ع) به برنامه دیدار اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره با مراجع معظم تقلید اشاره کرد و گفت: اعضای شورا تاکنون با حضرات مراجع معظم تقلید صافی‌گلپایگانی، مکارم‌شیرازی، نوری‌همدانی و سبحانی دیدار داشته‌ و از بیانات ایشان بهره برده‌اند و اگر بخواهم از نوع برخورد و نگاه مراجع تقلید بگویم، آن است که حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی پس از ارائه گزارش فرایند برپایی کنگره به بیان اشعاری مفصل پیرامون حضرت حمزه(ع) از حفظ پرداختند و حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی آرزوی برپایی چنین کنگره‌هایی با موضوع تکریم شخصیت‌های تراز اول صدر اسلام را داشتند که امروز تحقق پیدا کرد و حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی ساعت‌ها درباره حضرت حمزه(ع) مطالعه و بیش از ۲۰۰ صفحه پیرامون ایشان فیش برداری کرده بودند و آیت‌الله العظمی سبحانی و آیت‌الله العظمی  جوادی‌آملی خواستار ادامه چینن برنامه‎هایی در سطح بین‌المللی با قوت بیشتر شدند.

فیلم سینمایی و سریال حضرت حمزه

عضو هئیت‌ علمی جامعةالمصطفی العالمیه در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به درخواست آیت‌الله اعرافی مبنی بر ارائه منظومه‌ای از شخصیت‌های تأثیرگذار تاریخی و استمرار این برنامه‌ها گفت: با توجه به نیاز امروز جامعه به ویژه نسل جوان درصدد هستیم مجموعه‌ای از شخصیت‌های اثرگذار تاریخ اسلام را که مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و بزرگان حوزه هستند را تهیه کنیم.

حجت‌الاسلام رفیعی به دیدار خود با شهردار قم اشاره کرد و گفت: در این دیدار شهردار قم قول مساعد داد که یکی از خیابان‌های شهر را به نام حضرت حمزه(ع) نامگذاری کنند.

وی همچنین به دیدار خود با اهالی سینما در دانشگاه هنر اشاره کرد و افزود: در صدد هستیم با یک تیم قوی رسانه‌ای سریال و فیلم سینمایی از شخصیت حضرت حمزه(ع) تهیه کنیم.

لازم به ذکر است در این دیدار از سوی حجت‎الاسلام والمسلمین رفیعی به آیت‌الله اعرافی به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد نامه‌ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی کشور مبنی بر نامگذاری خیابانی در هر شهر به نام حضرت حمزه(ع) نوشته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: