کد خبر: 4030140
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
رئیس مرکز آموزشی «بیان» خبر داد:

حجت‌الاسلام سیدابراهیم ملکی، رئیس مرکز آموزش‌های مهارتی و کاربردی «بیان»، وابسته به جامعةالمصطفی العالمیه گفت: درختواره و اطلس دوره‌های مهارتی المصطفی ترسیم و لایه بندی‌ها برای احصای نیاز‌ها پیگیری شده است.

سیدابراهیم ملکی، رئیس مرکز آموزشی و مهارتی بیان

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم ملکی، رئیس مرکز آموزش‌های مهارتی و کاربردی «بیان»، وابسته به جامعه المصطفی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اعلام اینکه به منظور انسجام در فعالیت‌ها و تجمیع توانایی‌ها، سند تخصصی مرکز بیان ترسیم و رویکرد‌های نوینی ناظر به نیاز‌های مهارتی جامعةالمصطفی طراحی شده است.

وی با بیان این که بیش از ۱۰۰۰ سند ناظر به مهارت‌های کاربردی توسط این مجموعه بررسی شده است، افزود: نشست‌های تخصصی بی‌شماری با معاونت‌ها، واحدها، مراکز و مدارس المصطفی برگزار شده و در این میان، ظرفیت طلاب فعال در عرصه دانش‌های مهارتی را شناسایی کرده‌ایم. در حال حاضر وضعیت موجود و آسیب‌های آن را در ۳۵ محور ترسیم و ظرفیت‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی ادامه داد: با دانشگاه‌ها و مراکز مهارتی خارج از المصطفی نشست‌ها و جلسات متعددی برگزار و در خصوص فرایندنگار و زیرساخت‌ها، دوره‌های موجود را بازنگری کرده‌ایم. لذا طراحی بیش از ۱۰ هزار نفر دوره، نشان دهنده اهتمام مدیران گذشته نسبت به مهارت‌آموزی طلاب است.

استاد جامعةالمصطفی العالمیه با اشاره به این که بیش از ۳۰۰ دوره برای برگزاری در مرکز آموزشی مهارتی «بیان» طراحی شده است، اظهار کرد: درختواره و اطلس دوره‌های مهارتی المصطفی ترسیم و لایه‌بندی‌ها برای احصای نیاز‌ها پیگیری شده است.

رئیس مرکز آموزشی مهارتی «بیان»با تاکید بر این که دوره‌های مهارتی المصطفی در قالب ۹ عنوان در سامانه سجا(میز کار طلاب) ثبت خواهد شد، افزود: سند تخصصی مرکز بیان، ترسیم و رویکرد‌های نوینی ناظر به نیاز‌های مهارتی جامعةالمصطفی طراحی شده است.
وی به دوره‌ها و برپایی کارگروه‌های تخصصی در مرکز آموشی مهارتی «بیان»، اشاره کرد و گفت: بانک اطلاعات اساتید به روزرسانی شده و تشکیل گروه‌های اندیشه‌ورز مهارتی در کنار ارزیابی دوره‌ها توسط کارشناسان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی توجه به منویات رهبرمعظم انقلاب، اسناد بالادستی و منشور اخلاقی المصطفی را شاخص رویکرد‌های مرکز آموشی مهارتی «بیان» دانست و ادامه داد: در حال حاضر پیش‌نویس سیاست‌های حاکم بر دوره‌ها با هماهنگی و همراهی مجموعه‌های ستاد و صف تدوین و مؤسسه آموزشی مهارتی «بیان» برگزاری دوره‌های مهارتی را ناظر به عناوین مختلف بر عهده دارد.

وی اصالت‌بخشی به فعالیت‌های تیمی و گروهی را از رویکرد‌های مهم مرکز آموزشی مهارتی «بیان» دانست و اظهار کرد: نیاز است تا برای افزایش کارآمدی و اثرگذاری رشته‌ها، دوره‌های متنوع مهارتی ناظر به ظرفیت، استعداد‌ها و نیاز‌های رشته‌ها طراحی گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی تصریح کرد: برآنیم تا گستره دوره‌های مهارتی و کاربردی مرکز «بیان» افزایش وصف ناپذیری داشته باشد، تا در کنار بُنیه علمی و دانشی طلاب و خانواده آنان، بُنیه مهارتی و کاربردی آنان را ارتقا و تقویت کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: