کد خبر: 4030305
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛

کتاب «قرآن و یهود حجاز؛ نقد شبهات قرآنی جنگ‌های پیامبر خاتم(ص) با یهود» از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: رفتار پیامبر اکرم(ص) با یهود حجاز موضوعی چالش‌برانگیز در تاریخ اسلام است، چنان‌که برخی ضمن مظلوم‌نمایی از یهود حجاز، اقداماتی مانند پیمان‌شکنی، کوچ اجباری، قطع درختان، مصادره اموال، قتل عام، و مجازات افراد بیگناه یهود را به پیامبر اکرم(ص) نسبت داده و برای اثبات این موارد به آیاتی از قرآن کریم استناد کرده‌اند.
 
در کتاب حاضر تلاش شده است تا با تحلیل گزارش‌های تاریخی و بررسی آیات قرآن که مهم‌ترین منبع تاریخی در مورد سیره پیامبر اکرم(ص) است، حقایق تاریخی در مورد تعامل پیامبر اکرم(ص) با یهود حجاز بیان شده، با بررسی مبانی اخلاقی جهاد در قرآن، از جمله حرمت اعتداء و فساد، حرمت مجازات افراد بیگناه، حرمت استضعاف جمعیت و کوچ اجباری، حرمت نقض معاهده، نهی از مادی‌گرایی، تأکید بر حسن ‌‌هم‌جواری و اجرای عدالت و... به شبهات یاد شده پاسخ داده شود.
 
کتاب «قرآن و یهود حجاز نقد شبهات قرآنی جنگ‌های پیامبر خاتم(ص) با یهود» توسط محمد رضا عزتی فردوئی گردآوری شده و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در  ۱۷۲ صفحه به قیمت ۳۴۴ هزار ریال منتشر شده است.
 
برای تهیه کتاب اینجا کلیک کنید.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: