کد خبر: 4030732
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام‌نور:

حیدر جهان‌بخش، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) بزرگ‌ترین بانوی عالم است و در حدیث کساء نیز می‌توان به مقام ویژه ایشان در پیشگاه حق پی برد، گفت: شناخت بیشتر حضرت زهرا(س) به ویژه در عرصه‌های دانشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور، نشست هم اندیشی گرامیداشت مقام زن به مناسبت سالروز تولد حضرت زهرا(س) در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.
حیدر جهان‌بخش، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌نور در این نشست ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره) گفت: حضرت زهرا(س) تنها بانویی است که در قرآن دو سوره راجع به آن حضرت نازل شده است. بسیاری از مفسرین قرآن و صاحبنظران اثبات کرده‌اند که علاوه بر سوره کوثر، سوره قدر نیز منتسب به حضرت فاطمه زهرا(س) بوده و در مقام آن حضرت نازل شده است.
 
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) بزرگ‌ترین بانوی عالم است و در حدیث کساء نیز می‌توان به مقام ویژه ایشان در پیشگاه حق پی برد، گفت: شناخت بیشتر حضرت زهرا(س) به ویژه در عرصه‌های دانشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد.
 
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور به کتاب صحیفه فاطمیه به عنوان اثری ارزنده و برجسته در وصف حضرت زهرا(س) و جهان‌بینی ایشان، اشاره کرد و گفت: این کتاب می‌تواند ارائه دهنده سبک زندگی موثر و الگویی ارزنده برای تمام بانوان این سرزمین باشد.
 
حجت‌الاسلام والمسملین نبوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی تمامی بانوان و دارای مقام بسیار بالایی در پیشگاه حضرت حق است. حضرت فاطمه زهرا(س) دارای مصحف است به این معنا که آن بانوی گرانقدر دارای مقامی است که حتی بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص)، جبرئیل تا لحظه شهادت بر ایشان نازل می‌شد.
 
وی با گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره) افزود: مقام و جایگاه مادر بسیار بالا و ارزشمند است و انسانی به بهشت می‌رود که مادرش از او راضی باشد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: