کد خبر: 4030812
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸
مدیرحوزه‌های علمیه بیان کرد:

مدیرحوزه‌های علمیه با بیان اینکه کنگره شهدای روحانی باید با هدف تبیین بُعد انقلابی و سیاسی حوزه علمیه باشد و در این مسیر حرکت کند، برپایی چنین کنگره‌هایی را فرصت بسیار مناسبی برای این کار دانست.

آیت الله علیرضا اعرافی، مدیرحوزه های علمیه کشور

به گزارش خبرنگار ایکنا، آیت‌الله علیرضا اعرافی، عضو شورای‌عالی حوزه‌های علمیه، ۳ بهمن‌ماه در دیدار شورای عالی کنگره شهدای روحانی کشور به سرپرستی حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه حوزه‌علمیه قم بر اساس اصول و مبانی سیاسی بنا شده است، افزود: در عصر رضاخانی حوزه‌ علمیه‌ای بنا نهاده می‌شود که در چهل سالگی خود، شاهد انقلاب اسلامی می‌شود که واقعاً دنیا را تکان داده و آثار و برکاتش کماکان در جهان جاری است.

عضو شورای‌عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه حوزه انقلابی است و انقلاب خواهد ماند، اظهار کرد: در همین راستا مدیریت حوزه‌های علمیه اقدامات و فعالیت‌هایی را انجام داده است که از آن جمله می‌توان به پرداختن عمیق و جدی به مقوله انقلابی‌گری، ایثار و شهادت، اعزام طلاب سطح یک حوزه حداقل یک بار به سفر راهیان نور اشاره کرد.

وی با بیان اینکه معتقدیم اردوی راهیان نور تأثیری دارد که در کمتر جایی پیدا می‌شود، ادامه داد: با حضور طلاب در دوره‌هایی همچون طرح ولایت و طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری و کنگره عظیم شهدای روحانی، می‌توان آثار اعزام طلاب به اردوهای راهیان نور را مشاهده کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان به تبیین اهمیت و جایگاه حوزه انقلابی و لزوم توجه به بُعد ایثارگری و انقلابی‌گری حوزه پرداخت و گفت: همه اقداماتی که در ستاد کنگره شهدای روحانی انجام می‌شود، باید نشان دهنده روح انقلابی و سیاسی حوزه و روحانیت باشد.

آیت الله علیرضا اعرافی، مدیرحوزه های علمیه کشور

آیت‌الله اعرافی بیان کرد: کنگره شهدای روحانی باید با هدف تبیین بُعد انقلابی و سیاسی حوزه علمیه باشد و در این مسیر حرکت کند که برپایی چنین کنگره‌هایی فرصت بسیار مناسبی برای این کار است.

عضو شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی به یکصدمین سال بازتأسیس حوزه‌های علمیه در فصل بهار توسط مرحوم شیخ عبدالکریم حائری یزدی اشاره کرد و افزود: باید ابعاد انقلابی و سیاسی حوزه در کنگره شهدای روحانی به خوبی منعکس شود.

کنگره شهدای روحانی کشور، اول اسفندماه ۱۴۰۰ در مصلی نماز جمعه قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: