کد خبر: 4058698
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
با پیگیری ایکنا؛

حجت‌الاسلام حسین‌علی تهرانی، معاون آموزش حوزه خواهران با اشاره به ابراز نگرانی برخی از طلاب خواهر سطح سه در رشته تربیت و اخلاق اسلامی تاکید کرد: بخشنامه مرتبط با این رشته و محدودیت ایجاد شده برطرف می‌شود و طلاب خواهر برای حضور در سطح چهار نگران نباشند.

حسینعلی تهرانی به گزارش ایکنا، یکی از رشته‌های سطح سه حوزه خواهران، رشته تربیت و اخلاق اسلامی است و تعداد قابل توجهی طلبه در سراسر کشور در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند. براساس فرایند گذشته آموزشی در حوزه خواهران، طلاب سطح سه در این رشته‌ برای ورود به رشته‌های موجود حوزه خواهران در سطح چهار آزاد بودند و می‌توانستند هر یک از رشته‌های سطح چهار را انتخاب کرده و در صورت قبولی در آزمون و مصاحبه وارد آن رشته شوند.

اخیرا بخشنامه‌ای در این زمینه صادر شده که بر اساس آن طلاب رشته اخلاق و تربیت تنها می‌توانند در همین رشته در سطح چهار حضور داشته باشند و امکان ورود به رشته‌های دیگر مانند تفسیر تطبیقی، کلام، حکمت متعالیه و ... را ندارند و این در حالی است که هنوز این رشته در سطح چهار مصوب نشده و دروس و سرفصل‌های آن هم تدوین نشده است و عملا این طلاب از ورود به سطح چهار باز می‌مانند.

به دنبال این وضع، تعدادی از طلاب خواهر سطح سه این رشته به خصوص از استان یزد با خبرگزاری ایکنا تماس گرفته و خواستار پیگیری این موضوع از طریق مسئولان مرتبط شدند، سرویس حوزه خبرگزاری ایکنا هم بنا بر رسالت ذاتی خود پیگیر این ماجرا از طریق حجت‌الاسلام والمسلمین حسین‌علی تهرانی، معاون آموزش حوزه خواهران کشور شد و ایشان با روی گشاده و اخلاق نیک از پیگیری این ماجرا و انعکاس این دغدغه استقبال کرد.

وی در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به ابراز نگرانی این طلاب تاکید کرد: بخشنامه مرتبط با این رشته و محدودیت ایجاد شده بازنگری خواهد شد، زیرا قرار بر این است که نامه‌ای از سوی مدیریت حوزه خواهران به شورای سیاستگذاری ارسال و این موضوع در شورا مطرح شود و مجوز آن را بگیریم.

تهرانی بیان کرد: روز سه‌شنبه، سوم خردادماه روز تشکیل جلسه شورای سیاستگذاری است و جواب قطعی در این روز اعلام می‌شود و تلاش ما رفع این محدودیت برای این بانوان است، البته چون سرفصل‌های رشته مذکور تدوین نشده است درصدد دریافت مجوز ورود این عزیزان به رشته تفسیر در سطح چهار هستیم. 

وی با بیان اینکه زمان ثبت نام برای حوزه خواهران تا 31 اردیبهشت ماه بوده و پیگیری موضوع خارج از این بازه زمانی مثمر ثمر نیست، گفت: زمان ثبت نام برای ورود به حوزه خواهران تا آخر خردادماه تمدید شده است بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

یادآور می‌شود، پذیرش مقطع تخصصی (سطح چهار/دکتری) نیز در ۵ رشته تحصیلی «تفسیر تطبیقی»، «فقه خانواده»، «حکمت متعالیه»، «کلام اسلامی» و «علوم و معارف قرآنی» صورت می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: