کد خبر: 4060278
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
آیت‌الله محقق داماد:

فاجعه ریزش برج متروپل حاکی از ارجحیت منافع شخصی بر حقوق عمومی است

آیت‌الله محقق داماد با بیان اینکه ریزش برج متروپل، برگی بر دفتر بی‌خردی‌ها و ناکارآمدی‌های زمان ما است، گفت: به یقین حاکی از فساد اداری، سوء روابط و ارجحیت منافع شخصی بر حقوق عمومی است.

به گزارش ایکنا، آیت‌الله سیدمصطفی محقق میرداماد، رئیس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم در پیامی درگذشت عده‌ای از هموطنانمان در ریزش برج متروپل را تسلیت گفت.

انا لله و انا الیه راجعون

فاجعه دردناک و غمبار فروریزی برج متروپل در شهر تحمل، مقاومت و بردباری، آبادان قهرمان که موجب مرگ عده‌ای از هموطنان عزیزمان در آن دیار شد، همه ملت ایران را سوگوار ساخت.

فاجعه‌ای که علاوه بر عزادار ساختن خانواده‌های سربلند مرزداران ایران‌زمین، برگی بر دفتر بی‌خردی‌ها و ناکارآمدی‌های زمان ما افزود. این حادثه به یقین حاکی از فساد اداری، سوء روابط و ارجحیت منافع شخصی بر حقوق عمومی است. متأسفانه نتیجه این سودازدگی چیزی جز به محاق رفتن دانش و تخصص فنی در امور و ظاهر شدن باندبازی و کارچاق‌کنی نبوده است.

تمدن ایران زمین همواره در ایجاد بناهای مستحکم و زیبا و پایدار سابقه دیرینه دارد. برخی از آن‌ها پس از صدها سال هنوز بدون هیچگونه خراش و آسیبی پابرجا و میزبان زائران و سیاحتگران است و همچنان بر تارک هنر ایرانی می‌درخشد. در چنین تمدنی اینگونه رخدادها واقعا اشک‌بار است.

تأسف‌بارتر آنکه این قبیل حوادث در همین سنوات اخیر مکررا رخ داده و ملت عزیز ایران از مجازات قاصران و مقصران مستحضر نشدند و هم چنان منتظرند. درحالی که‌ به پیامبر اکرم (ص) منسوب است که فرمود مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود!

اینجانب حادثه سوزناک فروریزش برج متروپل را به همه خانواده‌های سوگوار و پدران و مادران داغدار تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند می‌خواهم که درگذشتگان را در جوار رحمت خود جای دهد و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

سید مصطفی محقق داماد

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :